Gnome shell - špatná konfigurace po restartu [vyřešeno]

Založil Ota Trkola, 12. 11. 2012, 20:41:11

Předchozí téma - Další téma

Ota Trkola

Zdar. Po reinstalu Debianu Sid mám problém s Gnome-shellem. Jde o to, že po přihlášení je rozbité nastavení Gnome. Typickým projevem je vzhled oken jako ve windows 95, dále také třeba chybějícím fontem v emulátoru terminálu nebo třeba chybějícím apletem baterie v ntb. Pomůže smazání konfigurace, ale vždy jen do dalšího restartu, poté je vše zase rozbité.

Nevíte někdo, na co se zaměřit?

Ota Trkola

Zdá se, že jsem to po nějaké době usilovného pátrání v systému vyřešil. Pokud se mi to potvrdí, dám sem řešení.

Petr Slunský

KDE se podívám, KDE jsou konfigurace i po restartu v cajku, a KDE to funguje i v konsole......no nevím, napadá tě něco? KDE by to šlo?
Debian

Ota Trkola

Chyba je v gnome-control-center a podařilo se mi jí odhalit po dlouhé době titěrnou prací. 2 tejdny života v čudu... ;D

Petr Slunský

:) nenápadně jsem se snažil protlačit do svého předchozího příspěvku myšlenku odchodu od GNOME... to bylo mnooohem rychleji, než za 14 dnů :D
Debian

Ota Trkola

To bych nikdy neudělal a už vůbec ne ve prospěch KDE... ;)

Ota Trkola

Jen abych to ještě upřesnil, kde byl (je) problém. Pokud je aktivní položka "Vypnout touchpad při psaní" , je problém viz první příspěvek. Pokud tuto volbu zruším, je vše OK. Je pravděpodobné, že je to jen ve spojitosti s konkrétním HW, proto bych byl rád, kdyby to někdo vyzkoušel, kdo má notes a používá Gnome shell.

Jinak Petře díky za nápad řešit problém přechodem na KDE, ale mám pocit, že KDE je na tom s bugama mnohem monohem hůř... ;)

Petr Slunský

Zrovna konfiguraci touchpadu, kdy se vypíná při psaní, používám. V KDE nedávno přibyla možnost konfigurace v systemsettings "naklikáním" a funguje IMHO bezvadně. A volba prostředí je o zvyku a o osobních preferencí, o tom není třeba diskutovat. Přeji ti, ať jsi s nastavením spokojený.
Debian

valsin

Otiku gratulujem vyriešil si moju nočnú moru, JA ID*OT som kvôli tomu preinštalovával GS asi 4x, a neviem prečo ma nenapadlo nahliadnuť práve do tohoto topicu.

Každopádne potvrdzujem je to chyba akonáhle v nastavení Touchpadu zapnem funkciu (vypnúť Touchpad počas písania) a reštartujem systém, tak nabehne téma GTK+ ako windows 95, snažil som sa na to prísť čím by to mohlo biť, skúšal som uninstall softy install softy a nenpadlo ma že za každým keď nainštalujem Debian GS tak zapínam tu funkciu, ja to viac menej robím automaticky.

Ináč ja som si všimol že moja myš je nejaká naspeedovaná že je zapnutá akcelerácia a aj som pozeral do toho nastavenia myšky že prečo mám zapnutú akceleráciu ale nenapadlo ma fakt že stačilo kliknúť na kartu Touchpad a tam vypnúť tu funkciu ktorú zapínam automaticky ach som to ja ale *****

Tebe samozrejme gratulujem za vyriešenie tejto mojej dilemy a určite ti poďakujem viac ľudí čo majú Debian GS vo svojom notebooku a prihodila sa im táto  chyba.