LibreOffice - chybí písmo menu [vyřešeno]

Založil Ota Trkola, 31. 03. 2012, 17:51:41

Předchozí téma - Další téma

Ota Trkola

Zdar kolegové, po aktualizaci se mi ztratilo písmo v menu a v nabídkách v LibreOffice:



Naposledy byly automaticky odebrány tyto balíky:

libgcj-bc libjaxp1.3-java-gcj libdb5.1-java-gcj libxerces2-java-gcj

Mám pocit, že v tom bude asi problém, je to tak? Nicméně nelze je nainstalovat zpět z důvodu nesplněných závislostí prvního z nich. Situace stejná jak v LO 3.5, tak 3.4 - instalováno v Debianu Sid.

Víte někdo jak z toho ven?


Jan Skořepa

Co třeba zkusit přeinstalovat LibreOffice nebo aspoň vymazat jeho nastavení v /home?
DELL OptiPlex 5050 SFF - CPU Intel Core i5-6500 (6M Cache, 3,60 GHz) - RAM 16 GB DDR4 - GPU Intel HD Graphics 530 - OS Debian Stable 64bit

Ota Trkola

To jsem zkoušel a nepomohlo. Dělají to verze 3.4 i 3.5.1 a 3.5.2. Takže verzí to také není.

Roman Horník

#3
Tak jsem na to nejspíš přišel- dole na počítači to samý, je tam Sid s Mate, kompozitní vykreslování díky Marco/Metacity, grafika taky Intel (i945). Google nevěděl nic, tak jsem přemejšlel, co ještě máme krom grafiky společnýho- kompozitní vykreslování. Vypnul jsem ho a je po problému! ;)
Neznám ale přesně viníka, může to dělat inteláckej ovladač, ale taky to může bejt něčím jiným, těžko říct.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

#4
Díky Romane, nicméně Gnome-shell bez 3D zatím nefunguje.

EDIT: Nicméně pokud přepnu do fallback modu Gnome (Gnome classic), tak je vše ok. Chci ale používat Gnome-shell, takže bych to rád vyřešil.

Roman Horník

#5
Jo, Otíku, kdyby alespoň LibreOffice dokázal říct, co ho tíží, jenže mlčí jako hrob, nebo kdyby alespoň fallback režim u G3 byl alespoň trochu použitelnej...
Kdybys tolik nelpěl na GNOME's Hell, řešení je snadný, i když (doufejme jen na chvilku) přijdeš o kompozitní vykreslování. Co Ti teď můžu poradit- zkus to nahlásit jako chybu do LibreOffice, buďto bude chyba opravena, nebo se alespoň dozvíš, kdo je viníkem, jistě nebudeš sám, komu se tohle stalo. Zatím to vypadá, že to postihlo grafiky Intel.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

OK, pokud to neopraví nějaká aktualizace v nejbližších dnech, tak to nahlásím. Ale Měnit kvůli chybě v aplikaci grafické prostředí? To není dobrá rada.

Roman Horník

Jiný řešení zatím není, už jsem googloval, jedině se ještě zkus podívat, jestli nemáš k dispozici starší ovladač grafiky (xserver-xorg-video-intel), nebo jestli tam není pro Tvou grafiku alternativní (ale ne VESA nebo FBdev), že bys to zkusil s ním, jenže jestli to tím opravdu bude :-\
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

valsin

A máš túto chybu aj v testingu ? lebo ja mam prave wheezy a tam je všetko ok ......

Ota Trkola

Roman => Nemám k dispozici ani starší verzi ovladače (ani novější) a ani žádnou alternativu.

ValSiN => Zrovna teď jsem na netbooku, kde mám také intel grafiku a je tady Debian testing s Gnome Shellem a chyba se neprojevuje, LibreOffice zobrazují menu v pořádku. Bohužel nemám možnost to vyzkoušet na stejném stroji, kde se chyba v Sidovi projevuje. Mám na každém stroji vždy jen jeden systém.

Roman => Gnome Shellu se nevzdám i kdyby jsi... však víš co. ;D

valsin

Mám tu jeden notebook s intel 4500 grafikou, skúsim teda tam hodiť sida, zajtra dám vedieť či je to ok alebo ta chyba je fakt len v sidovi.

Ota Trkola

Takže chyba se v současné době objevila opravdu pouze na Sidovi a to z důvodu novější verze libcairo2. Po downgrade na testing verzi balíku je to OK.

valsin


Ota Trkola

Dneska jsem přeinstaloval notebook, dal jsem 64 bit a bug se na Sidovi neprojevuje. Takže je to možná jen na 32 bitu.