Instalace stažitelných aplikací z internetu [vyřešeno]

Založil Béňa, 16. 06. 2012, 09:34:38

Předchozí téma - Další téma

Béňa

Omlouvám se, uvědomil jsem is, že jsem původní dotaz dla do špatné sekce, chtěl jsem ho smazat, nebylo mi to dovoleno. Tak bych ho rád položil na správném místě.
Zdravím, není tomu tak dávno, co jsem přešel z Xubuntu na Debian 6.0.5 Squeeze. S Debianem jsem velice spokojený, jen nevím, jak doinstalovat stažitelné aplikace z internetu. Konkrétně se mi jedná o program TeamViewer, který používám na vzdálenou správu počítačů. Z oficiálních stránek jsem si stáhl instalační archiv s příponou .DEB a chtěl spustit instalaci. Jenže na mě vyběhl dotaz, kterým programem to chci spustit. Tak jsem dal Zrušit.
Přes Terminál jsem si nainstaloval Centrum softwaru (příkaz sudo apt-get install software-center - nepoužívám roota(zablokoval jsem ho), jsem zvyklý z Xubuntu na sudo). S Centerm Softwaru se mi nainstaloval i Synaptic a Správce aktualizací. Přes Synaptic to otevřít nejde, stejně jako přes Centrum Softwrau.
Můžete mi prosím poradit jak na to?

A ještě bych se zeptal, jak často vychází aktualizace pro verzi stable? Z Xubuntu jsem byl zvyklý, že téměř každý den na mě vyskakoval Správce aktualizací a vždy nějaká aktualizace byla k dispozici.

Díky za odpovědi a přeji hezký den :-)

Ota Trkola

Na instalaci balíků stažených z netu používám aplikaci Gdebi. Pokud ji nemáš nainstalovanou, tak ji nainstaluj z repozitáře. Poté už jen stačí kliknout pravým myšítkem na stažený balík, který chceš instalovat (např. TeaViewer) a zvolíš otevření pomocí Gdebi.

Ohledně frekvence aktualizací na stable. Je jich dosti málo, opravují se jen nalezené bugy a bezpečností problémy. Rozhodně jich bude méně než na Xubuntu.

Béňa

Díky za odpověď, GDebi jsem nainstaloval a TeamViewer už je taky nainstalovaný. Takže jsem rád, že můžu u Debianu zůstat.
Ještě jednou díky :-)

Ota Trkola

Není zač, označuji za vyřešené. Kdyby byl nějaký další problém / dotaz, klidně napiš.