Návod na instalaci KDE

Založil Ota Trkola, 05. 02. 2011, 18:25:40

Předchozí téma - Další téma

Ota Trkola

Ahoj,

obracím se na vás, jestli je zde někdo ochoten spolupracovat na doplnění návodů na instalaci Debianu pomocí Businesscard o návod na instalaci prostředí KDE? Jde jen o editaci stávajícího návodu na Gnome/Xfce/Lxde, tak aby byl návod pro všechna prostředí.

Pokud má někdo zájem, prosím o SZ, email, nebo zprávu na Jabber.

Děkuji ;)

Ota Trkola

Vážně se tady nenajde žádný průměrný KDE uživatel, který by byl ochoten sesmolit dva příkazy?

Erich Stark

Citace od: Ota Trkola kdy 14. 02. 2011, 20:27:22
Vážně se tady nenajde žádný průměrný KDE uživatel, který by byl ochoten sesmolit dva příkazy?

Nedavno som upgradoval HW pc tak asi budem instalovat aj debian s KDE, az by som siel minimalnou cestou tak dam vediet :)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

krejca85

muzu to zkusit, KDE uz nejaky ten patek pouzivam, tak se pokusim napsat neco podobneho navodum na Gnome/Xfce/LXDE

Ota Trkola

To by bylo super. Díky moc předem. Pokud by jsi měl jakýkoliv dotaz, klidně napiš sem, na email, nebo na jabber.

branec

#5
ja som tiež užívateľ KDE ale nejako nechápem čo v tom návode má biť pre mňa je to jednoduchý úkon (samozrejme pre mňa pre niekoho možno nie) dám CD vyplním údaje odškrtám to čo potrebujem a bum za 10min KDE debian mám na disku a je funkčný k použitiu...

Alebo mi hodte nejaký navrch ako vyzerá návod na gnome a podľa toho sa budem držať a spravím pre KDE, len musím vedieť čo to má obsahovať a čo nie, proste nejakú tu štruktúru aby som videl a vedel podľa toho aj prispôsobiť návod pre Debian KDE... ďakujem vopred...

Elisa

Snad bych mohla také pomoct troškou do mlýna ;D
Používám Deb. Squeeze, KDE, teď jsem trochu začala mixovat s několika aplikacemi z testing instalu (ale jen skutečně minimum, ať si nerozbiji funkční stable :D). Zrovna teď se potýkám s problémy Kgpg, protože nějak nedělá co má, což by možná bylo také dobré se zmínit v manuálu pro 'začinající' :)
Current: Debian 6 Squeeze KDE LVM [still Debian noob :P]
Older experiences: *buntu based distros [advanced user]

www.bushka.cz

Ota Trkola

OK, kdo má chuť, něco zkuste dát dohromady a pošlete mi to. Pak to nějak spolu doladíme a budeme mít návody na všechny nejpoužívanější prostředí.. :)

Bohouš

#8
Prave jsem nainstaloval Debian Wheezy a KDE 4.6.3. Instaloval jsem z bussinesscard pomoci navodu na Debian Gnome.
V KDE se teprv rozkoukavam, takze mozna vse nebude tak korektni, koneckoncu i ta moje "minimalisticka" instalace neni az tak minimalisticka
Doufam ze jsem na nic nezpomel, kdyztak mne opravte

Baliky co jsem instaloval:


::Zaklad::
sudo
xorg
kde-plasma-desktop
kde-l10-cs

::Drivery atd::
nvidia-settings
nvidia-xconfig
nvidia-glx

::Vzhled GTK aplikaci::
gtk2-engines-qtcurve
lxappearance // klikatko na nastaveni zvhledu, v KDE to pomoci systemsettings neslo nastavit

::Utility::
kdesudo
unrar
ark
synaptic
network-manager-kde
gdebi-kde
kopete
libqca2-plugin-ossl // aby mohl Kopete pouzit SSL
kwalletmanager
kmix
kscreensaver
okular
update-notifier-kde

::Browser::
iceweasel
iceweasel-l10n-cs

::Zvuk::
phonon-backend-gstreamer // bez toho mi nesel zvuk


Bohuzel mam mensi problem, zvuk mi funguje, ale nejde mi do sluchatek, jen do repraku. je to prkotina, ale nevite nahodou jak to rozchodit? Sluchatka na jinem systemu funguji.

EDIT: sluchatka funguji, povoleny v alsamixergui, v systemsettings na ne nebyla kolonka, defaultne byly zakazany
OS: Debian Wheezy

Ota Trkola