"Hrátky" s GRUB (menu) [VYŘEŠENO]

Založil Elisa, 03. 05. 2011, 15:31:28

Předchozí téma - Další téma

Hobild

Jestliže mají wokna problém s tím, že nejsou na prvním disku, v GRUBu 2 je možné oddíly přemapovat:

drivemap -s hd0 hd1

Jeste jedno male upresneni - presny prikaz pro aktualizaci grubu je update-grub

H.

Elisa

#16
Teď už ta nabídka tam zase je :o
v cfg mám:

### BEGIN /etc/grub.d/30_os-prober ###
menuentry "Microsoft Windows XP Professional (on /dev/sdb1)" {
insmod part_msdos
insmod ntfs
set root='(hd1,msdos1)'
search --no-floppy --fs-uuid --set 16e6b15435458231
drivemap -s (hd0) ${root}
chainloader +1
}


v boot.ini je správně nastavené, jaký disk to je s win, jedná se o druhý fyzický disk (primary slave), první partition (disk má 2 partitions):

[boot loader]
timeout=12
default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdete


Štve mě to, že když už mám jednou v mbr na prvním fyzic. disku grub loader, tak zedituji přece ten grub, kde nastavím, kdepak je ten druhý OS.
Tak teď nevím, jestli to je bug, tedy v případě M$ vlastně 'feature' M$ :P, ale prostě po zvolení z nabídky win xp, akorát ty 4 znaky (jedno jaké, jsou z horní poloviny ASCII, čili dump znaky ::) ) a nic víc.

Tak nevím, jak ten win nakopnout, aby se bootoval?

Další možnost je spustit win cd install do recovery a přes bootcfg nebo co (popř. fixmbr) přepsat mbr a po nabootování win pak zase nějak (teď si nevzpomenu přesně :P) přepsat win mbr tím linuxáckým, což mi připadá na hlavu... :(

Myslela jsem, že editací grub-u se začne win bootovat, tak jestli něco je potřeba ještě nakopírovat do root-u win disku, netuším... :-X
Current: Debian 6 Squeeze KDE LVM [still Debian noob :P]
Older experiences: *buntu based distros [advanced user]

www.bushka.cz

Hobild

#17
Shrnu si to: mas komp s 1 diskem, na nem debian.
Do toho kompu pridas dalsi disk, na nem WinXP
Chces, aby grub rozsiril startovaci nabidku o wokna, coz se stalo, ale je nefunkcni.

Pro overeni, jestli wokna umi nastartovat v dotycnem PC je zapotrebi v BIOSU prehodi poradi disku pro start tak, aby se spoustel jako bootovaci disk s wokny. Pokud wokna nastartujou, budeme dal hledat chybu v grubu. Pokud ne, bude chyba v nekompatibilite instalace Win a toho pocitace, kam jsi ho zastrcila. Cela rada nastaveni BIOSu umi wokna rozhodit tak, ze nenabehnou, je to celkem realna moznost. Jistota by byla nova instalace woken na tom PC, ktere prave pouzivas. Nejlepe po vyndani disku s debianem, aby se ti distro nerozhodilo.

EDIT: mozna pro nejjistejsi vyzkouseni instalace woken bude odpojit linuxovy disk a nechat tam jen wincky.

H.

Elisa

Děkuji všem za odpovědi :) A omlouvám se, že píšu až teď, ale jaksi nebyl ani čas, hodně práce... :-\

Nakonec nejistější bylo při instalaci odpojit Lin disk :P Alespoň je jistota, že win něco nepo..., víte co? :)
Těžší situace by asi byla, kdyby se instalovalo do jiného oddílu na jednom disku, ale teď na tom nesejde, ať tohle vlákno zbytečně neroste.
Current: Debian 6 Squeeze KDE LVM [still Debian noob :P]
Older experiences: *buntu based distros [advanced user]

www.bushka.cz