Gimp 2.6 na amd 64 [vyřešeno]

Založil emil54, 02. 02. 2009, 19:48:33

Předchozí téma - Další téma

emil54

Pozdraveni vsem.
Chci se optat, jestli nekdo z vas provozuje Gimp 2.6.4 na AMD 64bit masine pod Lennym. Prolezl uz jsem kdeco, nasel spoustu nejruznejsich navodu, ale vzdycky skoncim na gulasi v zavislostech - nejcasteji libbabl, libgegl atd. Jsem ted dost v casovy tisni, takze bych byl povdecen za nejakej komplexnejsi a funkcni navod, pokud uz to nekdo z vas ma uspesne za sebou.
Diky

nazir

Gimp 2.6.3 by nestačil?  Ten je v experimentalu a s jeho instalací, včetně závislostí (alespoň podle  apt-get install -s -t experimental gimp) by neměly být problémy (osobně si vystačím s 2.4.7)...

Xgamer

Hm ale neviem o to že by sa dal kombinovat testing s experimental či hej? myslim že to ide iba sid + experimental. Opravte ma ak sa mýlim čo je dost možne :D
Scio me nihil scire.

nazir

IMHO (a podle mých zkušeností) testing s experimentalem kombinovat lze, jen je potřeba mít aktivní i repozitáře unstable...

emil54

Citace od: nazir kdy 02. 02. 2009, 21:03:17
Gimp 2.6.3 by nestačil?  Ten je v experimentalu a s jeho instalací, včetně závislostí (alespoň podle  apt-get install -s -t experimental gimp) by neměly být problémy (osobně si vystačím s 2.4.7)...

No to je napad, to mi nenapadlo, pridaval jsem unstable repoz., zkousel jsem i ubuntacky  ;D, ale experimental...
Diky za nakopnuti, jdu na to

Petr Krčmář

#5
CitaceHm ale neviem o to že by sa dal kombinovat testing s experimental či hej?

Samozřejmě, že je to možné. Přečtěte si můj jednoduchý návod. Kdyby to nešlo, k čemu by pak experimental jinak byl? Není možné nainstalovat žádný Debian experimental systém. Experimental je právě repositář experimentálních balíčků pro testing.

emil54

Je to skvely, panove, uz to slape. Diky za rychlou pomoc.
pro uplnost:

Pridal jsem repozitare "sid" a "experimental" a pak pod rootem
apt-get install -t experimental gimp
a pak este
apt-get install -t experimental libgimp-perl

Gimp 2.4 asi staci k praci, ale delal jsem chvili na druhym compu pod Ubuntu na 2.6ce a ted mi tech par novejch ficur docela chybelo.

Takze diky

Xgamer

No ja som bol v tom že experimental je ako predkrok ku Sidu, a myslel som že sa dá kombinovať len so Sidom, s testingom mi to nejak nešlo dokopy :D dakujem za poopravenie mojich vedomostí ;)
Scio me nihil scire.