Hlavní nabídka

Grafika

Založil Anannd, 13. 04. 2009, 06:42:40

Předchozí téma - Další téma

Anannd

Ahoj. Mám grafickou kartu via Chrome9 HC IGP Family. Nejde mi nastavit rozlišení, a ohraničení obrazovky je nejasné. Prosím poraďte mi. Jsem odkojený open susák.

Erich Stark

Neni som si isty ale s podobnu grafiku som mal problem i v skole..mas lenny ci etch?
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

jerry

zdravim. mam problem s grafickou kartou.mam ati radeon X2300 v asusackom notebooku a neviem v nej rozhybat 3D , OpenGL.ak mozem poprosit niekoho o radu a pomoc s tym tak vopred dakujem.bolo vyskusane mnozstvo ovladacou na tuto grafiku a nepodarilo sa to rozbehnut.

Boogey

#3
Tuhle grafiku jsem rozjel bez problemu na poprve a taky na ASUS ntb. Videl bych to na problem jinde. Mas nainstalovany baliky build-essential a hlavicky kernelu(linux-headers-...  verzi zjistis pomoci uname -r)? Pokud jo, pak se pust do instalace oficialnich ovladacu od ati a po jejich instalaci aticonfig --initial, restart X-ek(ctrl+alt+backspace) a melo by to byt OK ;)
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

Erich Stark

Citace od: Anannd kdy 13. 04. 2009, 06:42:40
Ahoj. Mám grafickou kartu via Chrome9 HC IGP Family. Nejde mi nastavit rozlišení, a ohraničení obrazovky je nejasné. Prosím poraďte mi. Jsem odkojený open susák.

Ak mas debian etch tak by to mohlo robit problemy ak mas lenny tak by to mali ist v pohode, v kazdom pripade skus dopisat do xorg.conf takyto riadok do sekcie Device
Option "openchrome"

8)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."