Instalace kernelu 2.6.38-bpo.2-686

Založil Mildas, 26. 05. 2011, 15:55:57

Předchozí téma - Další téma

Mildas

Zdravím, na pc mi nešel nějaký hw, tak jsem si řikal, že by to třeba spravilo novější jádro.
Přidal jsem tedy Backports repozitář do /etc/apt/sources.list:


deb http://backports.debian.org/debian-backports squeeze-backports main


a pak napsal:

apt-get -t squeeze-backports install linux-image-2.6.38-bpo.2-686


instalace proběhla úspěšně, tak jsem rebootoval, v grubu vybral nové jádro, ale objevila se jenom černá obrazovka a nic víc.

Nevíte někdo v čem by mohl být problém?

Hobild

cerna obrazovka - tj uplne cerna, nebo textove rozhrani (s blikajicim kurzorem)?
Pokud to druhe, pak je jasne, ze nebyl nainstalovan do noveho jadra ovladac GK. Pokud to prvni, pak lze vyzkouset nejake parametry pro spoustene jadro, nezaberou-li, vratit se k funkcnimu jadru (bude pristupne v menu Grubu).
H.

Mildas

Úplně černá - zkusím teda nějaké ty parametry. Zatím díky.

Mildas

Podle internetu jsem zkoušel nějaké ty parametry, ale pořád nic, říkal jsem si, že bych třeba mohl zkusit přeinstalovat ovladače, dal jsem apt-get noveou, ale napsalo mi to, že nejnovější ovladače už mám, tak jsem se podíval do: /etc/X11/, ale nenašel jsem tam soubor xorg.conf, tak jsem ho tam překopíroval z příkladu, ale pořád nic. Nechce to nějak přeinstalovat Gnome nebo tak?

Hobild

Citace od: Mildas kdy 04. 06. 2011, 17:58:07
... dal jsem apt-get noveou, ale napsalo mi to,...
rikal jsi, ze tvoje obrazovka je "uplne cerna", a tady pises, ze jsi schopen zadavat prikazy a dostavas nejake odpovedi, tak jak to vlastne je?
H.

Mildas

No při normálním startu se načte jen černá obrazovka, ale když v Grubu vyberu záchranný režim (nebo tak něco) tak se mi spustí CLI a v něm můžu normálně pracovat.

Hobild

no fajn, takze vlezes do rescure modu a system je k dispozici.
prvni vec kterou bych ti doporucil je smazat vsechny nasledky pokusu o nainstalovani ovladace/ů GK, tedy:
apt-get purge balicek/balicky
ujistit se, zda jsou spravne nastaveny zdroje, zrusit vyvojove (backports, testing, sid ap.)
pak
apt-get update && apt-get dist-upgrade
pro jistotu restartovat
a zkusit nainstalit ovladac znovu
Pokud jsi nainstalil nektere klicove prvky systemu z backports, je mozne, ze bude potreba reinstall celeho systemu.
H.