Nové téma vzhledu fóra - Spacefun

Založil Ota Trkola, 05. 02. 2012, 16:41:47

Předchozí téma - Další téma

Roman Horník

#15
Abych se přiznal, taky mám radši patkový písmo (serif; ale nejradši s pevnou šířkou, typu monospace, např. Terminus), jenže spoustě lidem se to i přes mnohdy lepší čitelnost nelíbí, proto bohužel ponechávám písmo bezpatkový, tedy sans serif.
Můžu udělat vysouvací menu někde vpravo nahoře, jenže neumím zpracovat cookies, aby si prohlížeč volbu pamatoval, takže by to bylo k prdu.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Citace od: l_o_g kdy 10. 02. 2012, 21:45:14
Nezměnilo se nějak písmo (font, velikost)? Nějak se mi to teď hůře čte. Pokud ne, tak to asi bude únava  ;)

Písmo zvětšeno. Dej vědět, jestli je to teď ok.

l_o_g

Díky, už se to čte mnohem lépe!
Spokojený uživatel Debianu Squeeze.

Roman Horník

Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Proběhl další update, pokud narazíte na nějakou chybu, ozvěte se. Roman se nudí, tak aby si neukousal nehty až k loktům... ;D

Roman Horník

Darebáku! :P

Nic moc se nezměnilo, akorát logo bylo debianizováno, taky jsem přidal oko Velkýho bratra- měřící kód Google Analytics- to kvůli tomu, že miluju statistiky, taky díky tomu můžu optimalizovat kód fóra atd.

Pro zajímavost- víte, že 100% návštěvníků tohohle fóra používá operační systém s jádrem Linux? :D
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

To mě hodně překvapilo Romane.

l_o_g

Zajímavý to je. Čekal bych, že se najde alespoň jeden člověk, který pojede na Debianu s FreeBSD jádrem. Málem jsem byl jeden z nich  ;)
Spokojený uživatel Debianu Squeeze.

Roman Horník

Teď mi akorát M$Nbot čumí na profil (asi mu tam dám vzkaz), takže Woknouz má momentálně 12.5% a Linux zbytek, zatím se sem nikdo s BSD nedostal, ale zejtra to bude vypadat jinak a alespoň část statistiky bude použitelná.
Ale je tam jedna dost dobrá věc, vidím tam, na jaký prvky stránky se nejvíc kliká, díky tomu můžu zlepšit ergonomii fóra.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

ulo

Každopádně taky oceňuju zvětšení fontů :-)  Jinak už si zvykám na nový vzhled a dokonce se mi začíná líbit - holt zvyk je občas železná košile...
PC-doma:  LinuxMint 17.2 KDE (64bit) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 17.2 KDE (32bit) - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 17.1 KDE (32bit) - Acer TravelMate 3002
Servery:  Debian 6.0 Squeeze

Ota Trkola

Jen upozorním, že pokud by někomu nový vzhled fóra nevyhovoval, má možnost použít default téma SMF bez jakýchkoliv úprav. Roman také chystá ještě jedno nebo 2 další témata. Ale to je budoucnost.

Roman Horník

No jo, mistr Trkola zase musí všechno vykecat, že jo? :D
Mělo to bejt tajemstvím, ale budiž- připravuju "lightweight" téma podobný tomu předchozímu, ale lepší. Bude mít spoustu prvků společných s tímhle, takže to žádná velká fuška nebude. Ale to až potom, co vyřeším pár chybiček, na něž jsem s Otou narazil.
Jo a styďte se, jedinej Oťas furt kritizuje :D.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

l_o_g

Taky ještě přihodím návrh. Nešlo by se zbavit uvítání v pravém horním rohu? Mám tam ,,Vítejte l_o_g ..." vůbec to nepoužívám a zbytečně to zakrývá tu sympatickou planetku s prstencem. Pokud někdo využívá odkazy ,,Nepřečtená témata.." a ,,Nepřečtená aktualizovaná témata...", tak by to šlo zabudovat do lišty s ,,Domů, Nápověda ...".

Ještě jedna k textu a vzhledu fóra. V čem je ten rozdíl, že jde vytvářet témata, ale nejde vytvářet profily na fonty?
Spokojený uživatel Debianu Squeeze.

Roman Horník

Možná by se toho zbavit dalo, kouknu na to, ale nevím, jestli půjde zařídit bublina kolem polí pro přihlášení u nepřihlášených. A taky jsem koukal, že spousta lidí tady má vícero profilů, jestli by jim zmizení Vítejte blablabla nevadilo. To by se ovšem dalo zkrátit úpravou překladu, že by se zobrazovalo jenom jméno někde nahoře vpravo, nepřečtený témata nahoře uprostřed.
Profily na fonty- co máš přesně na mysli? Jako že by si návštěvník mohl zvolit písmo? Dalo by se to, ale prohlížeč si bez cookies volbu nezapamatuje, neumím zatím pracovat s cookies.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Roman Horník

#29
Á, tak to jsem rád :). Až tohle téma doladím, tak ještě chystám téma dost podobný tomu starýmu.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz