Dotazy > Hardware

Inštalácia tlačiarne HP

(1/1)

navrsku2429:
Nazdar,

mám problém s inštaláciou tlačiarne HP LJ Pro M1132 na notebook Lenovo IdeaPad 305. Zasuniem usb kábel a debian ju vôbec nevidí. Stiahol som usb firmware zo stránok Debianu, ale stále nič. USB porty vyzerajú byť v poriadku - po zasunutí usb kľúča sa zobrazí obsah. Skúsil som ju nainštalovať do PC a všetko funguje.
Neviem si s tým vôbec poradiť.

Ďakujem vopred za akékoľvek rady.

Peter

Roman Horník:
Čau,

koukni, jestli ji uvidíš pomocí příkazu lsusb, taky se můžeš podívat např. do /var/log/syslog ihned po jejím připojení do USB, jestli se nezobrazí nějaká chyba.
Jestliže ji neuvidíš, pak bude problém buď v kabelu, nebo v tiskárně, ovšem jestli tam vidět bude, koukni, jestli máš následující balíky:

* hplip
* hp-ppd
* ifhp
* printer-driver-postscript-hp
* xsane (pro scanner)
* libsane-hpaio (-||-)Další (hlavně knihovny) by měly bejt v závislostech. Pak si ověř, že Ti běží CUPS a že máš tiskárnu nakonfigurovanou - to uděláš například ve webovým rozhraní CUPSu na http://127.0.0.1:631/admin (Add printer, v Local printers by se měla objevit (i několikrát), tak ji zvol (asi jedno co, jestli tam bude víckrát), název/popis upravovat nemusíš, akorát dole je možnost sdílení. Na další stránce zvolíš model/PPD, nebo PPD dodáš vlastní, nakonec jen nastavíš výchozí parametry tisku (typ papíru, rozlišení, kvalitu tisku aj.).

navrsku2429:
Nazdar,

vďaka za typ, bol to kábel. Sranda je, že ten kábel bol originál zabalený pri tlačiarni pri kúpe.
Nevadí, všetko funguje a to je podstatné.

Pekný deň prajem


Peter

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi