Česká klavesnice: <r-ctrl>+<space> problém

Založil WindAmel, 24. 06. 2009, 19:24:42

Předchozí téma - Další téma

WindAmel

Mám problém při programování - používám českou klávesnici a občas se mě nechtěně stane, že stisknu <r-ctrl> a <space> místo samotného mezerníku. To mi ale nenapíše mezeru (32), ale jakýsi UTF kód (programuju v UTF-8). Mě nevadí, ale kompilátoru ano:

error: stray '\302' in program
error: stray '\240' in program


Po zkoumání na Google jsem zjistil, že se jedná o tzv. nezalomitelné mezery. Mě tam nevadí, ale gcc ano a já je tam omylem prostě budu psát, zkoušel jsem se to odnaučit cca půl roku. Neví tedy někdo, jak toto chování vypnout nebo dočasně vypnout? Takhle je pro mě programování výrazně náročnější, než ve Windows :3.

Jakub Lucký

A editor? mě to gnome v defaultu nedělá...
Developers, developers, developers, developers, developers!

WindAmel


Jakub Lucký

To je zvláštní... Code::Blocks to nemá ve svých zkratkách na wiki uváděno a mě to Gnome prostě nedělá samo od sebe... Jakou používáte klávesnici?
Developers, developers, developers, developers, developers!

WindAmel

Citace od: Jakub Lucký kdy 26. 06. 2009, 00:09:02
To je zvláštní... Code::Blocks to nemá ve svých zkratkách na wiki uváděno a mě to Gnome prostě nedělá samo od sebe... Jakou používáte klávesnici?
Českou, tu, co je implicitní (jak Debian, tak Ubuntu). Pokud vím, tak to není nastavením C::B, o tomto problému lze najít hodně na netu (stačí do Googlu zadat ty chybové hlášky), ale nikde jsem nenašel, jak se toho zbavit.