instalace debian na druhý HDD

Založil labus, 21. 10. 2018, 15:49:56

Předchozí téma - Další téma

labus

Ahoj,
chtěl jsem si nainstalovat svůj první debian k win10.
Mám HP elitebook 8540w v něm 2 disky - 256 SSD Samsung a 1TB plotnu Seagate v upgradebay.
Bay jsem zakázal v BIOSu, nainstaloval Win10 na SSD, vypnul hibernaci a rychlé spuštění. Vyndal jsem SSD, zapnul bay, nainstaloval jsem debian. Zavaděč win je na prvním disku (SSD) a Grub pro debian jsem nainstaloval na začátek plotny v bay.
Vložil jsem SSD, nabootoval debian - vše ok. Restartoval a nechal nabootovat do win10 - ok. Při dalším bootovaním do debianu se mi načetl Grub, vybral jsem si debian a při pokusu o boot vyskočila chyba No init found. Try passing init=bootarg. Dál jsem načetl debian live a v Gpartedu zkusil opravit oddíl, což proběhlo ale nic ne nezměnilo. Dál jsem zkoušel i fsck -y, ale taky bez úspěchu.
Prosím o radu, co bych mohl ještě zkusit, popř. čím by to mohlo být.
Jen bych ještě dodal, že pokus o instalaci na jeden HDD win i deb (zkoušel jsem i Mint) dle návodů na internetu dopadají stejně. Prostě debian jde dokud se nenačtou win a nějak nedomrší zavádění linuxu.

Díky za rady a prosím o shovívavost - jsem opravdu nováček:-)

piquick

Pokud vím a mám zkušenost, debian se musí nainstalovat jako druhý na již nainstalovaná win. Debian nainstalovaná win najde a přidá do grubu, Windows nainstalovaný debian najdou a zničí. Nechal bych při instalaci debianu ssd s win v kompu. Ale i tak je na netu pár návodů jak opravit grub, aby debian zničený win opět startoval.

labus

Problém vyřešen na abclinuxu.
Doufám, že odkaz sem můžu dát, aby kdyžtak pomohl jinému...

http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/440945#15