Nabídka

Zobrazit příspěvky

Zde lze prohlédnout všech příspěvky uživatele. Jsou zde vidět pouze příspěvky z oblastí, do kterých máte přístup.

Nabídka Zobrazit příspěvky

Témata - ulo

#1
Volná diskuze / LinuxMint - nové stránky
30. 10. 2012, 10:56:29
Milovníky LinuxMintu, kteří byly nuceni řešit věci ohledně svého systému či si jen tak o něm "povídat", na jiných forech věnujících se jiným distribucím upozorňuji na zprovoznění stránek www.linux-mint-czech.g6.cz, které si vzaly za cíl sjednotit uživatele LinuxMintu v ČR.
Je v provozu i fórum pro dotazy a připomínky ohledně tohoto distra a do budoucna plánujeme samozřejmě vlastní doménu (vše je v přípravě a na stránkách se usilovně pracuje - děkujeme za pochopení).

Dovolil jsem si sem dát toto upozornění, protože již nějaký čas používám, jak LinuxMint, tak zároveň i Debian.

PS: pokud Romane či Oto se vám toto upozornění nějak nelíbí, tak se omlouvám :-)

Edit:  Doplňuji, jak jsem slíbil - stránky jsou již spuštěny na nové vlastní doméně: linux-mint-czech.cz
Je možné, že se ještě vyskytnou nějaké malé porodní bolesti :-)
#2
Hola mistři cechu linuxového :-)
Mám problém s kolizemi IP adresy naší LAN (rozsah 10.0.0.0/24) a IP adresami zařízení v síti našeho ISP. Připojení bylo ze strany ISP nastavené jako čistě průchozí (bridge), aby nám bylo možné nastavit pevnou veřejnou IP adresu (takto mě to popsal ISP).
Jenže nastal problém, že jim prý zpětně do sítě zasíláme právě ten náš vnitřní rozsah 10.0.0.0/24, který poté koliduje s některými jejich zařízeními. Žádají mě, aby zůstaly vnitřní rozsahy pouze u nás v síti. Pochopil jsem z toho, že oni mají zřejmě management síť. prvků přes rozsah 10.0.0.0/24 a pro ty, co si zaplatí veřejnou IP, tak tento rozsah zřejmě vynechají(?) na posledním routeru k zákazníkovi či GW (nebo tak nějak si to představuju).
My máme na eth0 rozhraní dvě statické IP adresy (jednu od ISP veřejnou a pak virtuální privátní LANkovou 10.0.0.x - obě potřebujeme, resp. tu veřejnou ke spojení s naším serverem, aby docházelo k automatizovanému přenosu dat a hlídání stavu zařízení a tu privátní pro vzájemnou komunikaci dvou zařízení umístěné v jedné skříni v dané lokalitě - obě zařízení používají IP právě z rozsahu 10.0.0.0/24).

Mě napadlo, že bude zřejmě problém s routama, páč ve výpise rout máme:

Adresát             GW                 Maska                     Rozhraní
77.104.245.x     0.0.0.0            255.255.255.192     eth0
10.0.0.0            0.0.0.0            255.0.0.0                eth0
default              77.104.245.y    0.0.0.0                   eth0

a je tam právě vidět ten "desítkový" rozsah.

Můj dotaz tedy zní, co s tím, jak to napravit a je vůbec problém u nás? Co když je to chybně nastavené u ISP? Když odeberu tu routu 10.0.0.0 bude mi nadále vše fungovat? U toho kompu nesedím, fyzicky je 200km ode mě, takže s tím pracuju na dálku opatrně, abych tam zbytečně nemusel jet, když si ustřelím spojení :-)
Máme po republice x stejně nastavených kompů a nikdy nám žádný z těch tamních ISP podobný problém nesdělil.
Díky za nápady.
#3
Ahoj, mám následující dotaz:
ze starého železa se udělal image systémového disku a přenesl se na nový disk v novém železe - potud vše ok. Problém ale je, že to nenabootuje.

Boot se zasekne na: 

/sys/block/hda/dev to showup
No such file or directory

a po chvíli ta muka skončí hláškou:

Kernel panic - not syncing: attempted to kill init!


Pak už se nic dalšího neděje.

Jako první jsem zkoušel změnit bootovací disk v GRUBu z hda na sda (jako sda mi ho našel i přímo instalátor, když jsem si spustil novou instalaci, takže ten disk by měl být označen pro GRUB správně) - nepomohlo. Potom jsem zkusil vyměnit ten nově plánovaný SATA disk za jiný IDE, jako byl ten původní (a opět změnit v GRUBu nastavení bootování) a opět nepomohlo.

Já bych chtěl docílit toho přenesení z image a ne celou čistou instalaci - proto se dělal ten image, aby se to jen přeneslo v případě havárie.
Potřebuju tedy udělat reinstall systému bez formátu disku - chci docílit toho, že mi všechny skripty a aplikace, co jsou na starém disku budou opět fungovat na novém disku, který je v novém stroji.

Napadá mě, udělat čistou instalaci bez formátu disku a pak do ní případně zkopírovat z toho starého image ty skripty, pokud by se během instalace ztratily. Jenže to je pěkně pracné a navíc se můžu překouknout a na něco zapomenout. Nejlepší by bylo, kdybych mohl přes ten imgage rovnou přelíznout novou instalaci tak, aby mi všechna nastavení zůstala a po bootu vše zase chodilo, jako dřív. Ví někdo, jak na to? Díky.