Grid utilita z compiz fusion

Založil Mr Shaman, 21. 03. 2016, 14:41:18

Předchozí téma - Další téma

Mr Shaman

Dobrý den,
nastoupil jsem do nové práce, kde jsou stroje nainstalované na Debianu 8. Sám používám Ubuntu. Chtěl jsem si ve vlastním profilu rozchodit compiz kvůli funkci Grid (prakticky jediná funcke, kterou z compizu používám). Když jsem si navyknul zarovnávat si okna různě po ploše klávesovými zkratkami, tak mi to teď hodně chybí na debianích strojích.

Našel jsem, že Debian utnul podporu compizu už před řadou předchozích verzí OS a že dostat compiz zpátky se úplně nedoporučuje, nebo že to snad i dělá problémy.

Ale pokud chci funkci grid používat, tak mi asi nic jiného nezbyde než zpátky ohnout compiz do Debianu, že?  Hledal jsem i alternativy grid funkce, které by Debian podporoval, ale žádnou obdobnou jsem nenašel.

Pak už leda jen snad i3 widnow manager, ale ten je zase postavený na trošku jiné bázi a předpokládá, že uživatel potom dělá přes klávesnici už úplně všechno. A taky si uživatel musí prvnotně nastavit komplet grafické rozhraní od píky.

A o ohýbání i3 do gnome taky zatím nepíší nic světoborně povzbudivého.

Pokud Vás někoho napadá jiné řešení nebo jiná alternativa, jsem otevřený návrhům... :-)