po instalaci xfce nejde terminál

Založil gogo, 17. 10. 2013, 19:52:18

Předchozí téma - Další téma

gogo

Opravdu nemilé překvapení, když vše dělám  přes terminál a spustí se jen černá obrazovka. Debian 8. XFCE půjde pryč, ale oznámit to musím. Při spouštění ROOT terminálu také nic nenaběhne, ale tam je to proto, že jsem instaloval bez roota.  Možná se to stalo ještě někomu.  V GNOME terminál OK, ale ergonomie děs a hrůza.  Jsem rozmazlenej Cinnanon

Edit:
Taky si zkuste zavřít okno . Tam kde je většinou křížek, tak je jen horní lišta. Křížek je pod ní a panel se neshová, i když mám zaškrtnuto ve vlastnostech  automaticky zobrazovat a skrývat panel.

Petr Krčmář

1) Chyby se hlásí vývojářům a ne do českého fóra, kde si je nikdo z vývojářů Xfce nepřečte.

2) Popis je naprosto zmatený a pochopil jsem asi tak čtvrtinu problému.

Podle toho, co jsem pochopil, ti nefunguje xfce4-terminal. Zjevně to ale není chyba Xfce, protože já používám Debian 8 i Xfce i ten terminál a funguje mi to správně. Obávám se, že takhle zásadní nefunkčnosti by si velmi rychle někdo všiml (vlastně okamžitě). Problém tedy bude v tvojí konfiguraci nebo v nějakém špatném postupu. Co přesně znamená ,,instaloval jsem bez roota"? Jak jsi postupoval? S podrobnějším popisem problému i činností před ním ti určitě někdo poradí.

Brano Dohoda

gogo ako nehnevaj sa na mňa nechcem sa ta nijako dotknúť, ale s tvojho dotazu som tak troška na rozpakoch nemá to ani hlavu ani petu.

Ani neviem či sa niečo pýtaš či oznamuješ alebo...... no neviem ale to že ti nejde terminál v XFCE to je divné. Ani sa ta nejdem pýtať na akom stroji ti to nejde, čo tam máš a čo tam nemáš alebo čo ti tam chýba, zjavne by si asi aj tak neodpísal.
Ale ak budeš chcieť ešte niečo napísať alebo odpísať tak ťa poprosím napíš čo presne ti nejde, čo más nainštalované ako si postupoval pri inštalácii, a potom sa pohneme možno aj trošku ďalej. Viac menej sa asi opakujem po Petrovi lebo ako čítam jeho odpoveď tak je zjavné že ma na tvoj topic ten istý názor ako ja.

Takže gogo pochlap sa, a ukáž nám že máš na viac než na pár zbrklých riadkov ktoré nedávajú zmysel..... ;)
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

gogo

Sory. Psal jsem to nasr...
Tak postupně.
1) Instaloval jsem debian 8  jessie + gnome
2) Instaloval jsem bez zadání hesla ROOT a automaticky se instalovalo sudo
3) Nainstaloval jsem XFCE
4) Spustím terminál a v okně se nic nezobrazuje
5) Dnes jsem zjistil, že když zadám příkazy, tak ty se vykonají, ale v okně terminálu se nic nezobrazuje (Odhlásil jsem se z xfce a přihlásil do gnome kde terminál funguje. Vyvolal jsem předchozí příkazy terminálu tab klávesou a příkazy zadané v terminálu XFCE  tam jsou. Bohužel se nic nezobrazuje)


Brano Dohoda

#4
A čo tak skúsiť v termináli hore na lište stlačiť Upraviť / Predvoľby a v karte Farby v zmeniť farbu písma na bielu, keďže máš čierne pozadie terminálu :D

To ma napadlo lebo v roku 2005 sa stalo to iste aj mne, tak predpokladám že sa to stalo aj tebe.
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz