Office - divné věci se dějí kolem jejich aktualizace [vyřešeno]

Založil Enigma, 17. 03. 2011, 21:07:32

Předchozí téma - Další téma

Enigma

Když jsem chtěl dát provézt aktualizaci, ukázala se mi následující zvláštnost:
CitaceK odstranění:
openoffice.org-base-core
openoffice.org-core
openoffice.org-report-builder-bin

K instalaci:
libreoffice-(asi všechny balíky)
...

K aktualizaci:
openoffice.org-(ostatní balíky, co nejsou v části K odstranění)
...

Co to jenom má být? Nějak se nám v repozitáři perou LibreOffice a OpenOffice. Aktualizaci zatím neprovádím, abych si zbytečně nezašvihával disk, radši vyčkávám.
Obracím se tímto na správce repozitářů, aby to tam dali jaksi do kupy.

Petr Krčmář

To se obracíš na správce správně, ale na tomhle fóru je asi nenajdeš :-). Jestli máš testing (jako já), můžeš klidně aktualizaci provést (jako já) a bude to fungovat (jako mě). Balíčky openoffice.org jsou u mě už jen metabalíky, které si žádají příslušné části z libreoffice. Proběhlo to u mě hladce a vlastně nepozorovaně.

Hobild

LO je svobodny fork OO, takze je tam nejaky vyhled na bezproblemove zarazovani do distra. Vzhledem k filozofii debianu a soucasnemu vlastniku OO predpokladam, ze OO v Debianu skonci.
Neni samozrejme problem nainstalit si OO binarky - pak se zadne aktualizace konat nebudou.
Ve stable mam stale OO - nejsem priznivcem castych zmen, zejmena ne v klicovych aplikacich nebo klicovych systemovych komponentach. Musim predevsim fungovat, ne ladit system.
H.

Mika

Zdravím,
mám Debian testing 64 bit. a přechod na LibreOffice proběhl hladce. Vše  funguje bez problémů. Klidně aktualizuj ;-)

Enigma

Aktualizaci jsem udělal a obešlo se to bez větších problémů. OpenOffice byl nahrazen LibreOfficem, jede se dál.
Případ bych tedy uzavřel.