Problemy s prepojenim PC - TV pomocou DVI - HDMI kabla

Založil geronimo72, 27. 07. 2010, 23:59:28

Předchozí téma - Další téma

geronimo72

Dobry den,

kupil som novu lcd telku LG 32LD350 a chcel som ju spojit s pc pomocou kabla DVI - HDMI. Mam graficku kartu GeForce 7900 GS s dvomi DVI vystupmi (na jednom je LCD monitor Neovo) a firmwarom 173.14.09 na Debian Lenny. Po pripojeni TV do druheho DVI vystupu "nvidia-settings" najde telku a identifikuje ju ako LG TV, ale obraz je zly. Vyzera ako ked sa na Windows nastavilo nespravne rozlisenie a frekvencia monitora a potom sa zobrazili len take biele, zelene, ruzove vodorovne pruhy a nebolo vidno obraz. Rozlisenie bolo nastavene na auto aj na nativne rozlisenie televizora. Kabel ma 2 metre a na oboch koncoch pri koncovkach je ohnuty lebo ledva dociahne.

Vedel by mi niekto poradit ci je chyba v kabli, grafike, systeme alebo telke?

Dakujem

Roman Horník

#1
Pokud to půjde, nastav si v nvidia-settings snímkovou frekvenci na 50Hz. Možná půjde i 60Hz (nebude-li k dispozici 50Hz), ale s tím můžou bejt problémy.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

geronimo72

Citace od: Roman Horník kdy 28. 07. 2010, 01:20:51
Pokud to půjde, nastav si v nvidia-settings snímkovou frekvenci na 50Hz. Možná půjde i 60Hz (nebude-li k dispozici 50Hz), ale s tím můžou bejt problémy.

tak zmena frekvencie nepomohla. skusil som prehodit kable a cuduj sa svete zrazu to funguje, telka je zapojena tam kde bol monitor a monitor vo vedlajsej. bohuzial teraz zase bojujem s tym, co sa ma zobrazovat. nastavil som si separate x screen a ten je prazdny a nic tam neviem presunut. pri twin view mi to roztiahne obraz na oba monitory a to je uplne na figu - okna by som si sice vedel dat spat na maly monitor, ale horna lista je cez oba a to je zle. mohli by ste mi poradit ako dostat nieco na ten separate x screen resp. ako ho nastavit ako dalsi workspace?

dakujem

koljin

Já používám TwinView. Druhá možnost je separate X screen + xinerama, a výsledek bude skoro stejnej... A bez xineramy jsou jinak oba X screeny izolovaný - žádný přetahování oken apod... Rozplizlej obrázek na pozadí a dlouhej panel, to se dá napravit. Kdysi sem měl KDE a tam to šlo nastavit - v nastavení panelu na každou obrazovku jeden panel, v nastavení pozadí se dal taky zvolit monitor. Gnome to musí určitě umět taky.