Remmina - RDP subor nastavnenie

Založil Velvet, 18. 08. 2022, 10:55:46

Předchozí téma - Další téma

Velvet

Ahojte.

Mam jeden .RDP subor od firmy na ktoru ked kliknem tak prihlasim sa na vzdialeny PC kde mam urobit pravidelne urcite ukoly. To ale mi funguje len na windowse.

Nepodari sa mi to nastavit v linuxe.V ziadnom ani v *buntu ani v debiane.

Momentalne skusam remminu, ale proste mne je jedno ako co by som pouzival. Len aby prepojenie fungoval.  Je tu dakto kto by v tomto vedel pomoct?

Dakujem

Petr Gajdůšek

Ahoj,

napiš prosím, co přesně jsi zkusil a s jakým výsledkem; případně přilož .rdp soubor s odstraněnými citlivými údaji, aby mohl problém někdo reprodukovat.

Remmina umí
- importovat .rdp soubory v GUI (menu položka "Import")
- připojit se dle .rdp souboru zadaného z příkazové řádky remmina -c FILE nebo --connect=FILE
- v mém systému je asociovaná s .rdp soubory a automaticky se v ní otevírají; pokud u tebe ne, tak se dá nastavit např. pomocí mimeopen -d <cesta k RDP souboru>

.rdp soubor je pokud vím textový soubor, takže by neměl být ani problém ho přečíst a vytvořit spojení ručně v GUI remminy.

Remminu k RDP používám často a zatím bez problémů. .rdp soubory ale nepoužívám.

Petr

Velvet

Ahoj Petr. Bol som trosku dlhodobo v nemocnici tak nevedel som sa venovat tematu. Vyriesil som to ale svojsky tento tyzden.

Odinstaloval som 12 balickov remminu a zavisle balicky. Potom som zatelefonoval partnerovy ktory poslal 1 x odkaz na web kde som mal dopisat meno a heslo a presiel som na webclient. Kedze pracujem prevazne v priehladavaci som si zvysil aj produktivitu a prisiel som nato ze ja ani nepotrebujem program staci mi uplne 1x dalsia kartu mat otvorenu.

Za ochotu ale dakujem.