Wake on Lan (funguje aj nefunguje)

Založil Quin, 21. 01. 2012, 17:18:25

Předchozí téma - Další téma

Quin

Tak znova sa na Vás obraciam pre pomoc.
Podla návodov, čo som našiel na internete, som si spojazdnil wake on lan.

upravil som /etc/default/halt
NETDOWN=no

do etc/network/interfaces som pridal:
post-up /usr/sbin/ethtool -s eth0 wol ubmg
post-down /usr/sbin/ethtool -s eth0 wol ubmg

Samozrejme som to aktivoval aj v BIOS-e.

Problém je taký že to funguje len v prípade ak notebook vypínam s aktívnym ethernet profilom, so zapojením káblom. Ak je aktívny profil wifi, vypnem notebook potom zapojím kábel a dám odoslať magic packet tak..nič.


Quin

Nikto nevie?
Skúšal som aj postup na http://wiki.ubuntu.cz/Wake%20On%20LAN ..no nepomohlo
Už fakt neviem čo s tým.

Quin

Tak inak: ako zaistiť aby debian za žiadnych okolností nevypínal lan rozhranie? Pripomínam že používam wicd.

Bum

No neviem nerozumiem sa do toho len teraz som si to precital na tej wiki.
Ale ako citam tak citam stala citam, ze to pc ma zobudit - zapnut po eth a nie po wlan.
Takze to je po sieti pevnej a nie wifi.

Ale mozno som nieco nepochopil.

ulo

Přiznám se (a bez mučení), že s WOL nemám zkušenost, ale zkoušel jsi i ten etherwake nebo jen ten wakeonlan?
PC-doma:  LinuxMint 17.2 KDE (64bit) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 17.2 KDE (32bit) - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 17.1 KDE (32bit) - Acer TravelMate 3002
Servery:  Debian 6.0 Squeeze

Quin

Skúšal som len wakeonlan.. Magic packet posielam z windows-u.

CitaceProblém je taký že to funguje len v prípade ak notebook vypínam s aktívnym ethernet profilom, so zapojením káblom
Dokonca to funguje len vtedy ak sa prihlásim. Ak sa neprihlásim- zapojím kábel, vypnem ntb cez ssh - nefunguje.
Myslím že wicd vypína sieťovú kartu, lebo ak nabootujem windows a chcem použiť lan profil tak mi to niekedy vypíše že "adaptér LAN je vypnutý"

Takže: ako zaistiť aby bola sieťová karta vždy zapnutá?

martinsv911

#6
Předesílám, že jsem lama.
Mám podobný problém.
Podle návodů z internetu se mi povedlo rozjet Wake on LAN. Magic paket posílám z mobilu a budím server Debian 3.2.54-2 x86_64 na Intel Atom 230 (mb D945GCLF), ale jen pokud systém vypnu přes GUI. Pokud jej vypnu přes ssh přes halt nebo shutdown (s různými parametry), už jej nevzbudím, a to ani z telefonu, ani z počítače (etherwake).
Mám sto chutí na tom stroji bootovat s automatickým přihlášením uživatele a automatickým startem Teamvieweru nebo Remminy, abych stroj na dálku vypínal klikacím tlačítkem.
Za zmínku stojí i to, že se mi nepovedlo rozjet WoL z integrované síťovky. Nezůstávala po vypnutí stroje ready. Narozdíl od PCI síťovky , s níž to fungovalo bez kejklí hned. Jen to teda nevzbudím, když stroj vypnu přes ssh.

EDIT: upraveno dle https://gist.github.com/jevinskie/721245
Při buzení z pc naskočí vedle mnou zadané MAC adresy IP 255.255.255.255 a funguje to jak z telefonu tak z laptopu.
Budí to sice celý subnet, ale ostatní stroje doma nemám WoL ready, takže neva. Vyzkoušeno i s integrovanou síťovkou, ale bez úspěchu. Pojedu tedy přes PCI.