Sitova tiskarna [vyřešeno]

Založil fik236, 09. 10. 2011, 08:47:35

Předchozí téma - Další téma

fik236

ahojte,
mam jednu prosbu - jak zprovoznit sitovou tiskarnu?
mam lennyho a tiskarna je Photosmart C4400 (od HP)
kdyz jsem ji naprimo pichnul do USB, tak ji system vpoho nasel a tiskla

rad bych, ale aby mi fungovala i jako sitova....
je USB-eckem pichnuta do HUBu/switche, prez kterej jde zaroven i internet (a ten mi funguje), vim jeji IP adresu v siti (198.168.2.1)
normalne si na ni i pingnu...

zkouslel jsem tam neco naklikat, ale nevim, co a kam - poradite mi nekdo prosim??? (pri pripadnych radach berte prosim ohled na to ze jsem linuxovy zacatecnik)

Hobild

v prohližeči si zadej adresu:
localhost:631
a otevře se ti webové rozhraní subsystému CUPS (tiskový systém)
V záložce Administration je na pravé straně je část Server, tam zatrhneš co potřebuješ, tedy zviditelnit tiskárny pripojené k počítači pro ostatní PC v síti, případně umožnit tisk přes internet (pokud nejde jen o tisk ve vnitřní síti), ap.
Na vzdáleném stroji je zapotřebí nechat vyhledat (mluvím stále o linuxu) síťové tiskárny (dotyčná tiskárna musí být zapnutá). To zajistíš přidáním nové tiskárny v téže záložce v levé straně, tlač. Find new printer (automat), resp. Add printer, kde můžeš vše zadat ručně. V Add printer vybereš příslušný síťový protokol (při připojení Tiskárna-PC-další PC použiješ ipp, v případě Tiskárna-další PC použiješ protokol, který tiskárna zná (ipp, HP Jet Direct nebo jiný). Zkoušej.
H.

fik236

Super diky za nakopnuti uz to maka ... jeste se podelim jak jsem to presne delal, kdyby to taky nekdo potreboval...

v prohlizeci jsem zadal:
localhost:631
pak:
add printer
vyplnit jmena, umisteni ... Continue
vybral jsem: AppSocket / HP JetDirect a continue

na dalsi strance v odkazu "Network printers" jsem se docetl, co se musi psat do radku Device URI pro moje HP
(bylo to v odstavci: "Common Network Printer URIs")
takze jsem napsal: "socket://192.168.2.1:9100"; continue

pak vybrat vyrobce tiskarny; continue
vybrat model tiskarny ; add printer

a uz to bylo - vytisknout zkusebni stranku - maka to kraaaasne - jeste jednou diky