Zvláštní rozdělení disků při instalaci

Založil DeepThought, 02. 01. 2011, 13:48:51

Předchozí téma - Další téma

DeepThought

Dobrý den,
zkouším nainstalovat Debian testing (z flash disku, ale v tom problém asi nebude). Instalace jde naprosto v pořádku, až do chvíle než se dostanu k rozdělení disků. Nemůžu použít celý disk, protože mám již nainstalovaná Windows 7, takže jsem ve Windows rozdělil disk na oddíly, které (ve Windows) vypadají takto:

Systém (C:)        --> 32,3 GB, NTFS
Data (D:)            --> 178 GB, NTFS
TUX (F:)              --> 19,5 GB, FAT32
HP_TOOLS (Q:)   --> 1,99 GB, FAT32, ze systému nepřístupné, pravděpodobně obnovovací utility od výrobce
System reserved --> 100 MB, NTFS

Myslel jsem, že Debian normálně nainstaluje na F: (TUX) a ostatní data zůstanou zachována, ale při rozdělení disků v Debian instalátoru to vypadá úplně jinak. Je tam nějaký 215 GB oddíl v ext2, dále 34 GB oddíl v NTFS s bootovacím příznakem (to docela sedí), několik set kB oddíl atd. Pokud to půjde, přiložím screen, jak to přesně vypadá.

Nevíte v čem je problém?

Předem díky za odpovědi :-)

Ota Trkola

#1
Abych pravdu řekl, s tím jsem se nesetkal. Když zkusíš nabootovat nějaké liveCD Linuxu, tak tam vypadá rozdělení disku jak?

DeepThought

Vypadá to stejně, přikládám screenshot:

http://img257.imageshack.us/img257/6430/installscreen.png  --> Takhle to vypadá v Live CD Ubuntu, stejně tak v instalaci Debianu.


http://img413.imageshack.us/img413/5709/windowsscreen.png --> Takhle to je ve Windows 7.

Mika

Mě přijde divný na tom obrázku z Win 7, že všechny ty oddíly jsou typu "dynamic" a maj ten hnědozelonoý proužek v tý liště dole. Neměli by tam bejt nějaký oddíly primární ? Ty maj mít ten proužek modrej - jestli si dobře pamatuju. Jinak lze mít v systému max. 4 primární oddíly !  Tak bacha, musíš to pak řešit pomocí rozšířeného oddílu - ten je primární a je to kontejner na další oddíly.  Jinak nevím proč ti to ukazju ve Win 7 a v Linuxu uplně něco jinýho. Rozumný asi bude udělat si zálohu důležitých dat a začít odznova. Oddíly bych vytvořil v Linuxu a až pak bych instaloval Win 7.

Ota Trkola

Víceméně souhlas s předchozím příspěvkem, akorát bych zazálohoval data, vytvořil oddíly pomocí liveCD, naintaloval Windows 7 a pak až Linux.

Mika

Ano ano, to je pravda. Jsem to předtím špatně napsal. Vytvořit oddíly pomocí Linuxu, nainstalovat Win 7 a pak nainstalovat Linux ;)

ulo

Udělal bych to samé, ale možná ještě před tím bych zkusil z LiveCD přimountovat ty jednotlivé oddíly, co jsou v linuxu tak zvláštně vidět, aby mi bylo jasno, co je který a jestli by to nešlo upravit přes GParted z toho LiveCD. Pak teprve bych se pustil do reinstalace obou systémů.
Btw ta HP_TOOLS partišna je skutečně "servisní" a měly by na ní být nějaké recovery nástroje.
PC-doma:  LinuxMint 17.2 KDE (64bit) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 17.2 KDE (32bit) - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 17.1 KDE (32bit) - Acer TravelMate 3002
Servery:  Debian 6.0 Squeeze