Nová inštalácia Linux

Založil mikimaus, 31. 03. 2010, 10:51:40

Předchozí téma - Další téma

mikimaus

Zdravím Vás, ešte som sa chcel opýtať, ak sa rozhodneme (kvôli problémom s poštou)
pre úplne novú inštaláciu, ale zachované adresy/kontá,
akú distribúciu by ste doporučili namiesto pôvodného Debianu z Infoveku?
Niekto preferuje Ubuntu, Debian GNU/Linux a pod. Pozerám rôzne fóra, väčšina
preferuje Debian. Malo by sa v tom pracovať ako vo Windowse (raz som skúšal
SUSE Linux.
Zatiaľ skúsim niečo stiahnuť a nainšalovať na voľný HDD. Asi netreba celý Linux,
stačil by nám mail-server s firewallom, antivírom, antispamom (nejaký
spamassasin)?
Teším sa na Váš názor a radu.
Ďakujem

Chimpy*Nuts

Ahoj,pokial to chces ako server tak Slitaz,nenarocne distro.

www.distrowatch.org
som lamka,velka lamka :D

Roman Horník

Já osobně bych šel do Squeezeho, možná i Sida, toho bych se nebál, na Sidovi provozuju jak HTTP (Apache2), tak i poštovní (Exim4) server a nemám s tím žádný problémy, všechno šlape jak švýcarský hodinky. Navíc Sid voní docela novotou :)
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Erich Stark

Citace od: Roman Horník kdy 10. 04. 2010, 15:40:00
Já osobně bych šel do Squeezeho, možná i Sida, toho bych se nebál, na Sidovi provozuju jak HTTP (Apache2), tak i poštovní (Exim4) server a nemám s tím žádný problémy, všechno šlape jak švýcarský hodinky. Navíc Sid voní docela novotou :)

To je docela masaker, Sida by som nedával určite, Squeezeho jedine v prípade že by už bol aspoň zamrazený, ale aj to asi nie, jednoznačne Lenny a upgradovať len pri stable verziach  :D
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Roman Horník

Přestaň se bát, akorát to chce nainstalovat Squeezeho nebo Sida přímo, tzn. bez upgrade z nižší verze, jinak je to v klidu.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Enrino72: Přesně jak píše Roman, ty jako zkušenej uživatel můžeš v naprostém klidu používat Squeeze. Já provozuju Sida 5 měsíců a zatím pořád žiju... :D

Roman Horník

Jó, já taky žiju a aktualizuju minimálně 3× denně (aby byl můj Sid se všech Sidů co nejsidovatější) ;D
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Yontalcar

Citace od: Roman Horník kdy 02. 06. 2010, 19:52:58
Jó, já taky žiju a aktualizuju minimálně 3× denně (aby byl můj Sid se všech Sidů co nejsidovatější) ;D
+1
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Erich Stark

Citace od: Ota Trkola kdy 02. 06. 2010, 16:11:10
Erino72: Přesně jak píše Roman, ty jako zkušenej uživatel můžeš v naprostém klidu používat Squeeze. Já provozuju Sida 5 měsíců a zatím pořád žiju... :D

Nehovorim že je zlý, pre desktop akurát, na server by som sa bál nasadiť, a čo sa týka v porovnaní s lennym, bol som s nim spokojnejší v rýchlosti.  ::)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Roman Horník

#9
Citace od: Erino72 kdy 09. 06. 2010, 00:47:15
Citace od: Ota Trkola kdy 02. 06. 2010, 16:11:10
Erino72: Přesně jak píše Roman, ty jako zkušenej uživatel můžeš v naprostém klidu používat Squeeze. Já provozuju Sida 5 měsíců a zatím pořád žiju... :D

Nehovorim že je zlý, pre desktop akurát, na server by som sa bál nasadiť, a čo sa týka v porovnaní s lennym, bol som s nim spokojnejší v rýchlosti.  ::)
Toho bych se vůbec nebál, když někdo provozuje server na Ubuntu, tak proč ne na Sidovi? Unstable ≠ unstable
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Rovano

Citace od: Roman Horník kdy 09. 06. 2010, 01:18:58
Citace od: Erino72 kdy 09. 06. 2010, 00:47:15
Citace od: Ota Trkola kdy 02. 06. 2010, 16:11:10
Erino72: Přesně jak píše Roman, ty jako zkušenej uživatel můžeš v naprostém klidu používat Squeeze. Já provozuju Sida 5 měsíců a zatím pořád žiju... :D

Nehovorim že je zlý, pre desktop akurát, na server by som sa bál nasadiť, a čo sa týka v porovnaní s lennym, bol som s nim spokojnejší v rýchlosti.  ::)
Toho bych se vůbec nebál, když někdo provozuje server na Ubuntu, tak proč ne na Sidovi? Unstable ≠ unstable
Kvůli zpožděným bezpečnostním aktualizacím třeba.