Zobrazení monitoru

Založil Petfaj, 02. 11. 2013, 08:00:30

Předchozí téma - Další téma

Petfaj

Prosím o radu. Mám Debian Squeeze nově instalován. Notebook starší Travelmate 223xc. Live CD najelo bez problémů. Po instalaci ale při prvním startu se špatně zobrazí plocha. Asi 1cm svislý proužek z pravé strany monitoru se přesune na levou stranu. Stačí se ale jen odhlásit a přihlásit a pak se už dobře.Po každém vypnuti se vše
opakuje. Jestli by někdo věděl, dík.



Brano Dohoda

Nebolo by lepšie nainštalovať stabilnú verziu Debian Wheezy 7 ? Predsa len Squeezy je už troška len old stable verzia...
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Petfaj

#2
Jiste bylo,ale instalace Wheezy se nezdarila.Pri startovani systemu projel grub, zavedlo se jadro a monitor,zrejme se mely se zavest graficke ovladace,zhasnul a proces se zastavil.Neobjevil se ani textovy rezim,nefungoval ani ctrl+alt+f1,2,3,4.Nekde jsem cetl, ze Debian 7 Wheezy jiz ukoncil podporu ovladacu pro tyto starsi notebooky,ale nevim to jiste.

Brano Dohoda

To bolo asi kvôli grafickej karte Intel Extreme Graphics Shared video memory (UMA) čo tam máš ak sa nemýlim, ale nebolo by od veci ak by si hodil to terminálu príkaz lspci, a výpis hodil sem nech sa pozrieme čo tam vlastne máš, aby sme sa vedeli orientovať.
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Petfaj

#4
Tady je vypis.


pefa@debian:~$ lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 82830 830 Chipset Host Bridge (rev 04)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 82830 CGC [Chipset Graphics Controller] (rev 04)
00:02.1 Display controller: Intel Corporation 82830 CGC [Chipset Graphics Controller]
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 82801CA/CAM USB Controller #1 (rev 02)
00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation 82801CA/CAM USB Controller #2 (rev 02)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev 42)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801CAM ISA Bridge (LPC) (rev 02)
00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation 82801CAM IDE U100 Controller (rev 02)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801CA/CAM SMBus Controller (rev 02)
00:1f.5 Multimedia audio controller: Intel Corporation 82801CA/CAM AC'97 Audio Controller (rev 02)
00:1f.6 Modem: Intel Corporation 82801CA/CAM AC'97 Modem Controller (rev 02)
01:05.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10)
01:09.0 CardBus bridge: O2 Micro, Inc. OZ601/6912/711E0 CardBus/SmartCardBus Controller


Brano Dohoda

Tak našiel som nejaké tie riešenia ale na ten pruh čierny čo máš som našiel riešenie že by si mal pridať premennú do štartu modeset=0, presne znenie:
Citacemodeset=0 in /etc/modprobe.d/i915-kms.conf

To platí pre Squeezy, ale ak by si nainštaloval Debiian Jessie 8 ktorý je v testingu momentálne tak verím že problémy by sa vytratili predpokladám. Lebo všade sa píše o tomto probléme s čiernymi pásmi len o verzii Squeezy tak neviem no ale za skúšku to stoji tam nahodiť ten testing a verím na 99% že problémy nebudú žiadne.

PS: Ja osobne mám na svojom NETBOOKU testing a nebadám žiadne problémy a mám tu tlačiareň, kameru, čítačku kariet, a podobne a s ničím nemám problém je to staručký netbook hp mini.
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Petfaj

Tak rada pomohla, dik. Pri startu se sice chvilkama objevi zmatene barevne fleky, ale to neni podstane. System najede ok. Pokud je Jessie v poho, jak pises,urcite jej vyzkousim,ale zatim se chci jeste seznamit s debianem vubec. Prosim te jeste, nainstaloval jsem lxde je to docela svizne prostredi, bude i gnome rychle?

Brano Dohoda

#7
Ja osobne mám na svojom netbooku Openbox (obrázok) čiže laicky dá sa povedať mám to čo ty,  Gnome ? na to nemáš grafický výkon ono síce by to šlo, ale tak odozva by bola podstatne dlhšia ako na LXDE.

Skúšal som KDE, keď som vypol KWIN (lajicky 3d efekty a futury systému) tak sa to dal používať celkom v pohode, Gnome mám v pláne otestovať na svojom netbooku ako to bude behať takže ak počkáš dám sem info ako to beží aké je to rýchle alebo pomalé. Ale predpokladám že vykresľovanie bude o dosť pomalšie.
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Ota Trkola

Mohu potvrdit, že Gnome-shell běhá na netbooku pěkně. Dcera ho má na Asus Eee PC a běhá to pěkně. Spotřeba RAM do 100MB po startu, což je na Gnome pěkné číslo.