Jak zálohujete systém?

Založil Ota Trkola, 27. 11. 2013, 16:08:50

Předchozí téma - Další téma

Ota Trkola

Již nějakou dobu  zálohuji systém pomocí Clonezilla, což mě pomalu přestává bavit a chtěl bych vyzkoušet něco jiného třeba rsnapshot.

Jakým nástrojem tedy zálohujete vy? Jak to v praxi provádíte?

petrbian

Nainstaluju systém, nechám půl roku běžet na vychytání "much", zazálohuju pomocí cp a fsarchiver. Pak už zálohuju jenom data pomocí rdiff-backup a zrcadlím je na druhý PC. Právě uvažuji o přechodu na rsnapshot...

a903user

#2
Vzhledem k tomu, že používám Debian testing, kde mi denně chodí x aktualizací, nemám příliš v oblibě image celého systému. Zálohuji pomocí rdiff-backup pouze:

1) celé /home
2) celé /etc
3) pár dalších dat z /var

Nedávno jsem prováděl reinstalaci a byla to otázka cca dne, než jsem byl znovu schopen pracovat na plno. Možná je to moje nemoc, ale jednou za čas mám rád, když mohu zreinstalovat celý systém a na čisto si ho znovu nakonfigurovat. Nejednou se mi stalo, že nové verze programů se starými konfiguráky nepracovaly tak, jak by mohly nejlépe.

Petr Krčmář

Mám to taky tak, nezálohuji celý systém, jen věci, které nejsou v balíčcích + seznam nainstalovaných balíčků. Obnovení je pak otázkou chvíle.

Nedávno jsem přecházel na notebooku z disku na disk a rovnou i z 32 bitů na 64 a stačilo nainstalovat základní systém, nechat nainstalovat všechny balíčky podle seznamu a zkopírovat nastavení.

Ota Trkola

#4
Tak už zkouším rsnapshot, jen by mne zajímalo které adresáře tedy zálohovat, abych mohl systém obnovit například po chybné aktualizaci atd. /home jsem nezálohoval nikdy, nebylo podle mne třeba. Jde mi o ostatní adresáře.