OpenArena vs česká klávesnice

Založil frca, 20. 07. 2010, 19:37:01

Předchozí téma - Další téma

frca

Nefunguje mi přepínání zbraní pomocí čísel v horní části klávesnice. Když se snažím klávesnici přemapovat, tak se tam objevují například při stisknutí čísla "2" věci jako WORLD_76, které se neuloží (když dám back a znova kliknu na controls,shoot, tak jsou tam jen tři otazníky). Dělá to to samé, i když mám přepnutou klávesnici na USA. Podobně mi zlobí i eduke32.
Řekl bych, že to je problém se SDL.
Co s tím?
Díky.
Debian Wheezy 64bit/KDE | dříve Debian Squeeze 32bit/Gnome

Petr Krčmář

Já jsem to svého času řešil tím, že jsem takovou hru pouštěl skriptem, kde bylo:

setxkbmap us
./cesta/hra
setxkbmap cz


Před spuštěním hry si to přepne klávesnici na US a pak zpět na CZ.

frca

Pomohlo. Mezitím jsem si napsal celkem ošklivý patch pro SDL, který problém taky řešil. Docela by mě zajímalo, kde je problém a jestli o něm vývojáři vědí. Podle mě je buď v SDL, nebo někde v Xkách.
BTW když použiju setxkbmap, tak pak nemůžu přepínat klávesnici pomocí grafického indikátoru v liště. Když ale přepnu klávesnici pomocí setxkbmap, indikátor v liště tuto změnu reflektuje.
Skoro bych řekl, že USA nastavená pomocí "setxkbmap us" je nějak jiná než ta nastavená přepnutím indikátoru. Ta první totiž řeší problém se SDL, ta druhá vrací stejné keysymy jako česká.

Moment, teď jsem na něco přišel. Když je v seznamu klávesnic na nejvyšším místě klávesnice USA, tak to vrací správné keysymy i při české klávesnici. Uvidím, co to udělá po restartu. Každopádně je to zcela jasný bug.
Debian Wheezy 64bit/KDE | dříve Debian Squeeze 32bit/Gnome

frca

Mimochodem, po aktualizaci není v seznamu apletů na gnome panel indikátor klávesnice. Ale to už je trochu jiný problém (teda spíš to pro mě problém není, akorát by mě zajímalo, jak lidi, co opravdu používají víc různých rozložení, poznají, které je zrovna nastavené).
Debian Wheezy 64bit/KDE | dříve Debian Squeeze 32bit/Gnome