Lenny s 2.6.31 a baliky z experimentalu

Založil emil54, 16. 11. 2009, 15:45:28

Předchozí téma - Další téma

emil54

Ahoj, na Asus N10j jsem nahodil Lennyho a hned jsem odvazne prepsal sources.list, natesenej na unstable verzi. Po upgrade mi zbyly akorat oci proplac  :)
z HW mi neslo skoro nic a Grub2 je asi jenom pro otrly chlapy, protoze jsem ho neprinutil najit widloidni disky. Nejsem zas az takovej masochista, takze prisel na radu reinstal a vzal jsem to z druhy strany.
Cistej Lenny, kompilace 2.6.31 kernelu, driveru pro wifi, obe grafiky, zvuku a webky. Vysledek je skutecne prekvapive luxusni - vse sviha jako z praku. Po par mesicich s Ubuntu si opet pripadam jak Alenka v risi divu :)

Ale ted prijdou ty ale:
Rad bych pouzival par programu v novejsich verzich - Gimp (i kdyz ten neni podminkou, na tom kukatku se s nim stejne moc delat neda), OOo a podobne, na ktery jsem si zvyknul na Ubuntu. Zkousel jsem treba pro Gimp sahnout do experimentalu uz se starym notasem (apt-get install -t experimental), ale narazil jsem na jakousi knihovnu (libc6 tusim), ktera nahrazovala cosi v systemu , takze mi to s sebou vzalo pul programu vcetne komplet xserveru s Gnome.
Da se to nejak rozume resit? Nebo neco delam blbe?

Yontalcar

NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

emil54

Tak jsem si v tom poklikal a vypada to, ze se tam lecos najde. Udelam si nejdriv obraz disku do zalohy a hned jak mi vyjde chvilka, vrhnu se na to.
Diky za tip

Petr Slunský

Pokud máš odvahu, tak můžeš vyzkoušet složeninu systému Lenny - Squeeze. A pomocí apt pinningu nastavit priority pro jednotlivé balíky, které chceš v novějších verzích (návodů je tady několik, tak se nebudu opakovat)
Debian