Telepathy

Založil 7R7., 11. 01. 2016, 16:42:02

Předchozí téma - Další téma

7R7.

Ahojte, potrebujem poradiť alebo postrčiť, mám taký problém chcel som nahradiť v KDE5 Kopete za Telepathy, ale nastal taký problém, Telepathy sa nevie pripojiť k žiadnemu účtu či už je to Gtalk alebo Jabber. Nepoužíva to niekto z Vás v debian testingu. Prihlasovacie údaje sú v poriadku skontrolované cez webové rozhranie a rovnaké fungujú aj v Kopete.
Zadám prihlasovacie meno a heslo a potom sa len prihlasuje a prihlasuje. V gmailu mi prišlo že sa niečo snaží prihlásiť a mám tam to aj povolené ale v Telepathy sa nepripojí.

nazir

Telepathy nepoužívám (dávám pro jabber a googletalk přednost Psi+), nemůže tam ale být problém v nastavení v google účtu?  Zkus si tam přes web povolit v sekci "Sign-in & Security" šoupátkem položku Allow less secure apps...

A jak tak koukám na to Telepathy, tak to je rozesrané do příšerného množství balíčků, i jen kde-telepathy-minimal metabalík mi toho chce na disk nacpat nejmíň tunu -- máš vše potřebné nainstalováno (přinejmenším ten metabalík plus telepathy-gabble)?

7R7.

V googlu to mám povolené. A aj balík telepathy-gabble je nainštalovaný
# dpkg -l | grep telepathy
ii  kde-config-telepathy-accounts                     15.08.3-2                              amd64        KDE Control Module for managing Telepathy Accounts
ii  kde-telepathy                                     15.08.3                                all          metapackage for installing all the KDE Telepathy components
ii  kde-telepathy-approver                            15.08.3-1                              amd64        KDED module for approving incoming conversations
ii  kde-telepathy-auth-handler                        15.08.3-1                              amd64        KDE Telepathy authentication handler
ii  kde-telepathy-contact-list                        15.08.3-1                              amd64        Telepathy contact list for the KDE Plasma Desktop
ii  kde-telepathy-data                                15.08.3-1                              all          Shared data for all the KDE Telepathy components
ii  kde-telepathy-desktop-applets                     15.08.3-1                              amd64        KDE Telepathy contact plasmoid
ii  kde-telepathy-filetransfer-handler                15.08.3-1                              amd64        KDE Telepathy file transfer handler
ii  kde-telepathy-integration-module                  15.08.3-1                              amd64        Telepathy integration module for the KDE Workspace
ii  kde-telepathy-kaccounts                           15.08.3-1+b1                           amd64        kaccounts plugins for kde-telepathy
ii  kde-telepathy-kpeople                             15.08.3-1+b1                           amd64        kpeople plugins for kde-telepathy
ii  kde-telepathy-minimal                             15.08.3                                all          metapackage for installing the basic KDE Telepathy components
ii  kde-telepathy-send-file                           15.08.3-1                              amd64        KDE Telepathy dolphin/konqueror integration plugin
ii  kde-telepathy-text-ui                             15.08.3-1                              amd64        Telepathy text chat UI for the KDE Plasma Desktop
ii  libtelepathy-glib0:amd64                          0.24.1-1.1                             amd64        Telepathy framework - GLib library
ii  libtelepathy-logger-qt5:amd64                     15.04.0-1                              amd64        Qt bindings for the telepathy-logger library
ii  libtelepathy-logger3:amd64                        0.8.2-1                                amd64        Telepathy logger service - utility library
ii  libtelepathy-qt4-2:amd64                          0.9.6.1-4                              amd64        Telepathy framework - Qt 4 library
ii  libtelepathy-qt5-0:amd64                          0.9.6.1-4                              amd64        Telepathy framework - Qt 5 library
ii  plasma-runner-telepathy-contact                   15.08.3-1                              amd64        Telepathy Contact KRunner plugin
ii  qml-module-org-kde-telepathy                      15.08.3-1+b1                           amd64        kde-telepathy QtDeclarative QML support
ii  telepathy-accounts-signon                         1.0-1                                  amd64        Mission control integration with libaccounts and libsignon
ii  telepathy-gabble                                  0.18.3-2                               amd64        Jabber/XMPP connection manager
ii  telepathy-haze                                    0.8.0-2                                amd64        Telepathy connection manager that uses libpurple
ii  telepathy-logger                                  0.8.2-1                                amd64        Telepathy logger service - Daemon
ii  telepathy-mission-control-5                       1:5.16.3-2                             amd64        management daemon for Telepathy real-time communication framework
ii  telepathy-rakia                                   0.8.0-3                                amd64        SIP connection manager for the Telepathy framework
ii  telepathy-salut

Jop máš pravdu je to rozosrané do dosť veľa balíčkov

Brano Dohoda

Vraj to je nieco s klicenkou... cize v KDE je to ten Valet penazenka s heslami ci ako, nieco treba vymazat resetnut ju alebo nieco take podom logou login a malo by to fachat, neviem ci to zabere len take voditko kusok....
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

7R7.

No pozriem sa na to a uvidím na čo prídem.

Brano Dohoda

A KDE5 je uz v takom funkcnom stave ze sa to da pouzivat, mam na mysli testing. Niesu tam volajake anomalie? alebo mam este pockat...
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

7R7.

#6
No nieje to ešte ono, mne dosť padá ale čo kvitujem že to nezhadzuje aplikácie ale beriem to že je to ešte testing.  Druhá vec mám pocit že by to asi potrebovalo nový užívateľský účet lebo niektoré veci mi nefungujú (napr. priehľadnosť, neumožňuje mi zmeniť poradie programov pre otváranie súborov) a keď som to skúšal na novom účte tak to fungovalo, takže možno moje problémy sú aj niekde inde ako na nestabilite KDE5
A cez peňaženku sa mi to nepodarilo ale je pravda že som to mohol urobiť aj zle nakoľko neviem ako by to malo pre telepathy vyzerať.

Brano Dohoda

Kedisi bol ten isty problem aj v KDE4 to si pametam a viem ze som vtedy bud (teraz som si nie isty) vypol Kwallet alebo vymazasl secko s Kwallet, tak isto aj prichod Gnome Shell mal s empathy problem a vzdy to suviselo s klucenkou...

A ako pises to iste by som spravil aj ja vytvoril new account presunul si data foto documents tam ale .kde config uz nie alebo zo stavajuceho accountu deletni .kde cize veskere softy budu ako fresh install ak sa nemylim...
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

7R7.

Vymazať len .kde nepomohlo to som skúšal ako prvé.
Vidím to na novú čistú inštaláciu, dochádza mi miesto na disku tak ho nanovo rozdelím ale až keď príde verzia KDE 5.5.

nazir

(KDE/Plasma aplikace si teď ukládá konfiguraci do ~/.config/ -- takže je třeba provést čistku i tam, BTW...)

7R7.

Aj to som skúšal ale nenarazil som na ten správny config.
Ináč ešte k použiteľnosti KDE5 má ďalší šrám včera mi odišiel jeden z dvojice monitorov a pri snahe vymeniť ho som nefunkčný monitor odpojil a kwin to už nerozchodil, neprebral sa ani po pripojení ďalšieho monitora.