problém s instalací veškterého SW

Založil gisanter, 22. 05. 2011, 21:48:34

Předchozí téma - Další téma

gisanter

Jak už jsem psal chtěl bych jinou distribuci linuxu.Slyšel jsem že xubuntu je nenáročně  8.04 se mi nesekala a pracoval velmi rychle jediný problém je že už nemá podporu aktualizací.Něco jsem slyšeli fluxbuntu ale nemohu posoudit.

Ota Trkola

Pokud se ti Debian nelíbí, tak rozhodně nenajdeš nižší nároky na hardware u U/X/K/L/F atd buntu. Debian se stejným prostředím bude mít vždy nižší nároky na HW. Pokud tedy hledáš něco ultra nenáročného, zkus třeba Puppy Linux.

ulo

Citace od: gisanter kdy 24. 05. 2011, 21:48:37
Jak už jsem psal chtěl bych jinou distribuci linuxu.Slyšel jsem že xubuntu je nenáročně  8.04 se mi nesekala a pracoval velmi rychle jediný problém je že už nemá podporu aktualizací.Něco jsem slyšeli fluxbuntu ale nemohu posoudit.

Mně malinko přijde, že pomíjíš, že co se týče HW náročnosti, tak je to hlavně o grafickém prostředí. Tudíž si na Debianu klidně můžeš rozjet místo Gnome nebo KDE třeba jen Fluxbox, XFCE nebo LXDE (možností je plno), která jsou o dost méně náročná (btw to fluxbuntu má právě Fluxbox, který jsem používal kdysi na Slackwaru).

Přijde mi malinko zbrklé hned přejít na jiné distro, když jsou tady takovéto možnosti, ale samozřejmě je to na tobě :-)
PC-doma:  LinuxMint 17.2 KDE (64bit) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 17.2 KDE (32bit) - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 17.1 KDE (32bit) - Acer TravelMate 3002
Servery:  Debian 6.0 Squeeze