zapnutí wifi modulu

Založil wenca87, 12. 05. 2011, 17:56:03

Předchozí téma - Další téma

wenca87

Ahoj! Mám debian 6.0 - jenom textovej a mám potíž se zprovozněním wifi. Příčina bude pravděpodobně v tom, že je ten modul RT2870STA jakoby vypnutej - normální notebooky mají třeba tlačítko na zapnutí a vypnutí wifi modulu. Tenhle jej nemá, ale ovladač je nainstalovanej, wireless-tools taky a dokonce mám auto mod v ../network/interfaces. Po restaru sítě přes
/etc/init.d/networking force-reload
mi to hlásí
wlan0: ERROR while getting interface flags: No such device
Error for wireless request "Set Encode" (8B2A) ...
Zkoušel jsem třeba:
ifconfig .. up
a dál prostě nevim. Jsem v linuxu poměrně začátečník, takže je to třeba úplná blbost, ale prosím o pomoc!

koljin

1) Nemáš wifi zakázaný v biosu?

2) Co ti vypíše
/usr/sbin/rfkill list
a
lsmod | grep rt28

?

3) Něco o konfiguraci sítě v debianu - pokud nechceš používat GUI - se dočteš třeba tady: http://www.debian.org/doc/manuals/debian-reference/ch05.en.html#_the_basic_network_configuration_with_ifupdown_legacy

wenca87

Zařízení, na němž to řeším je na ARM architektuře, debian je embedded a bios žádnej nemá :-) Měl jsem na mysli, jestli neexistuje nějakej universální příkaz, kterej by ten zapínal/vypínal tu wifi kartu (resp. modul). Chvíli si s tim ještě budu hrát a přinejhoršim tam prostě nahraju X window a network managera. S tim to funguje bez problémů. Doufal jsem ale, že se bez grafickýho prostředí obejdu, protože jej používám víceméně jako přenosnej psací stroj a na ssh přístup. Každopádně díky za snahu.

koljin

Citace od: wenca87 kdy 13. 05. 2011, 18:22:15
Měl jsem na mysli, jestli neexistuje nějakej universální příkaz, kterej by ten zapínal/vypínal tu wifi kartu
Měl by to dělat rfkill, kterej sem zmínil (nebo ručně přes /proc/sys ...)