Pomalá 1Gbps síť

Založil Martyguma, 13. 01. 2011, 17:14:06

Předchozí téma - Další téma

Martyguma

Ahoj. Potřeboval bych poradit. Mám switch D-Link DGS-1008D je to 1Gbps a k tomu mám počítač a server s Debianem a obě sítovky zvládaj gigabyt, ale i tak mi tahání file jede jen něco kolem 2 mega za sekundu. U toho switche jsem zjistil podle návodu, že pokud svítí u portu žlute tak jede jen 100Mbps a to je právě ted u toho serveru. Před reinstalaci svítila zeleně (znamená 1Gbps) a jelo to myslim kolem 40 mega.

koljin

2 mega za vteřinu je málo i na 100 Mbps... Co si na tom serveru měl před reinstalací a co tam máš teď? Zkus googlit jestli se nedá nějakym špatnym nastavenim přepnout síťovka z 1 Gbps na 100 Mbps nebo něco o problémech driveru pro tuhle kartu nebo tak... A pak samozřejmě takový blbosti jako otestovat kabel, otestovat switch na jinejch počítačích atd, vyloučit hw chybu někde po cestě... Snad na to přídeš, celkem by mě zajímalo, proč to dělá.

jeanne

# apt-get install ethtool
# ethtool -s eth0 speed 1000 duplex full
resp. eth1 podle toho o kterou sitovku jde

zkontroluj si nastaveni pomoci vypisu

# ethtool eth0

Martyguma

#3
Tak mi to píše:
CitaceSettings for eth0:
   Supported ports: [ TP MII ]
   Supported link modes:   10baseT/Half 10baseT/Full
                           100baseT/Half 100baseT/Full
                           1000baseT/Half 1000baseT/Full
   Supports auto-negotiation: Yes
   Advertised link modes:  10baseT/Half 10baseT/Full
                           100baseT/Half 100baseT/Full
                           1000baseT/Half 1000baseT/Full
   Advertised pause frame use: No
   Advertised auto-negotiation: Yes
   Link partner advertised link modes:  10baseT/Half 10baseT/Full
   Link partner advertised pause frame use: No
   Link partner advertised auto-negotiation: Yes
   Speed: 10Mb/s
   Duplex: Full
   Port: MII
   PHYAD: 0
   Transceiver: internal
   Auto-negotiation: on
   Supports Wake-on: pumbg
   Wake-on: g
   Current message level: 0x00000033 (51)
   Link detected: yes

takže jestli chápu tak ted je to 10Mb/s. Jak se to dá přenastavit? Jednou se mi povedlo to, že to po tý síti jelo kolem 30MB/s, ale pak to zase takhle začalo zlobit a už to zase jede jen cca. 1MB/s.


EDIT: Tak když jsem ten server připojil přímo k notebooku tak win psaly připojeno,odpojeno,připojeno, atd. to samý dělal jeden můj router a když jsem to připojil k notebooku s mac os tak to psalo odpojeno.