vyřešeno downgrade Xserver

Založil alikon, 14. 12. 2016, 21:08:37

Předchozí téma - Další téma

alikon

Aho jo. Poslední dobou se mi systém nějak rozbíjí. Mám Debian testing a 12.12. jsem provedl upgrade balíčků. Mimo jiné se upgradoval i xserver. Po upgrade mi začala blbnout v KDE plasma a myš. Tak jsem si našel v cache předchozí verze balíčků a provedl přes dpkg downgrade balíčků a zamknul funkční verzi. Bohužel jsem v cache nenašel balíčky xserver-xorg-video-qxl:amd64 0.1.4-3+b1, xserver-xorg-video-vesa:amd64 1:2.3.4-1+b1 a xserver-xorg-video-fbdev:amd64 1:0.4.4-1+b4. Systém teď sice běží bez padající plasmy a s funkční myší, ale tyto tři balíky mi visí v systému s poškozenými závislostmi. Odinstalovat nejdou, jelikož sebou chtějí vzít celý Debian desktop.
A teď moje otázka - lze někde najít v archivu starší verze balíčků, než jsou aktuální v testing? Ať hledám, jak hledám, tak nemohu na webu nikde nic najít. Zkoušel jsem si přidal zdroje ze snapshot.debian.org, ale tam vidím pouze nové verze balíčků a když dám starší datum, tak tam tyto balíčky nejsou. Přitom dle logu apt se upgradovala verze.
Předem díky moc za rady.

alikon

Tak nakonec pomohlo z http://snapshot.debian.org najít a ručně stáhnout balíčky. Jakmile jsem to přidal do sources.list, tak to nějak nefungovalo - pokud jsem to dobře pochopil, tak mnou požadovaná verze byla pouze v lednovém snapshotu...

nazir

BTW: ty problémy v novém xserveru by Ti zrejmě mohlo pomoci vyřešit
        Option  "DRI"                   "3"

v sekci pro grafickou kartu v xorg.conf(.d)
Nebo vyměnit akcelerování EXA za glamor.

Alespoň u mne (opensource radeon ovladač) to DRI 3 pomohlo...