Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - koljin

Stran: 1 ... 4 5 [6]
76
Internet a sítě / Re: subdomeny a localhost
« kdy: 17. 09. 2010, 23:18:34 »
...

A proč používáš ip adresu, když máš registrovanou doménu?

77
...
I když mu prej parted (pod rootem) hlásil, že zařízení je read-only? To mi právě nejde do hlavy... i když, že by to dělal proto, že jí má přimountovanou?

Zkus připojit kartu a pod rootem:
Kód: [Vybrat]
# cd /home/kuba   # nebo jakej máš domovskej adresář, to je jedno
# umount /media/4E69-0F8C
# mkdir pokus_sd_karta
# mount -w /dev/sdb1 pokus_sd_karta
# touch pokus_sd_karta/pokusny_soubor.txt
# umount pokus_sd_karta
# rmdir -v pokus_sd_karta # pozor na překlepy :)

78
V tom výstupu je ro (read-only), což je logický, když mu něco brání zapisovat na celou tu kartu vůbec... Proč to je, to netušim - jestli máš dualboot a můžeš na tom samym počítači nahodit windows nebo jinej os, zkus to v tom (s tou samou čtečkou a redukcí), a jestli to půjde, tak je to záhada - netuším, co by se dalo v systému nastavit, aby se to chovalo takhle...

79
Ještě sem můžeš napsat výstup příkazu (s připojenou kartou)
Kód: [Vybrat]
$ mount
Ale nic mě nenapadá, on ti to odmítá jakkoliv zapisovat na celou tu kartu jako takovou, ne jen do oddílů na ní... Jedinej způsob, jak tohohle s mojí SD kartou dosáhnout, je zamáčknutí tlačítka "Lock". Pak na ní nejde zapisovat. Je to vidět už ve výstupu dmesg, mám tam pak totiž "mmcblk0: mmc0:0002 SD    15.1 GiB (ro)", tj. read-only. Ještě jednou tohle zkontroluj (nevim, jestli to maj i microSD karty, nechce se mi jí zrovna vyndavat z telefonu...) a zkontroluj i tu redukci a USB čtečku...
Pak už mi došly nápady, ale třeba poradí někdo, kdo tomu rozumí :)

80
Jo, zapomněl jsem, že parted standardně není nainstalovanej... Může se hodit :) Jinak pozor, když spouštíš tyhle programy jako root - změny, co provedeš, se blbě vracej (formátování, mazání partitionů...), takže několikrát zkontrolvat, co si napsal :) Proto jsem psal, že "list" (tj. parted -l) jde pustit i s normálnim uživatelem, ale musí se psát /sbin/parted, jinak ho to nenajde (/sbin není normálně v PATH).


Ale nějak nemůžu přijít na to, proč by na tu kartu nemělo jít zapisovat... Výstupy toho, co jsi napsal, vypadají v pořádku (žádnej error, partition to najde, write protect off, připojí to do /media a navíc tam máš právo k zápisu). Zkus na tý kartě vytvořit nějakej soubor, např.
Kód: [Vybrat]
$ touch /media/4E69-0F8C/pokusny-soubor.txtKdyž to nepůjde, tak by to mělo vypsat nějakou chybu...

81
Ahoj. Dá se samotná kompilace provádět i pod normálnim uživatelem, a ne rootem?

82
Já používám TwinView. Druhá možnost je separate X screen + xinerama, a výsledek bude skoro stejnej... A bez xineramy jsou jinak oba X screeny izolovaný - žádný přetahování oken apod... Rozplizlej obrázek na pozadí a dlouhej panel, to se dá napravit. Kdysi sem měl KDE a tam to šlo nastavit - v nastavení panelu na každou obrazovku jeden panel, v nastavení pozadí se dal taky zvolit monitor. Gnome to musí určitě umět taky.

83
Ahoj. Zkus následující kroky ("$" na začátku příkazu znamená, že ho můžeš spustit jako normální uživatel, "#" znamená, že ho musíš pustit jako root, jinak nebude fungovat). Místo "mujuzivatel" piš jméno svýho uživatele.

1) Jsi ve skupině floppy? Debian by tam měl normálního uživatele vytvořenýho při instalaci přidat automaticky. Zjistíš to tak, že ve výstupu příkazu
Kód: [Vybrat]
$ cat /etc/group | grep floppybude tvůj login.
Pokud ne, přidej se tam příkazem
Kód: [Vybrat]
# usermod -a -G floppy mujuzivatel
2) Připojí ti gnome (nebo kde nebo co používáš) kartu tak, že tam máš práva k zápisu? Zkus s připojenou kartou příkaz
Kód: [Vybrat]
$ find /media -maxdepth 1 -perm /202 -user mujuzivatelVe výstupu by měla bejt tvoje karta. Pokud není, hoď sem výstup příkazu (pořád s připojenou kartou)
Kód: [Vybrat]
$ ls -l /mediaa uvidíme co dál.

3) Pokud je všechno předchozí OK, zapoj svojí kartu do počítače a dej sem výstup příkazů (puštěnejch chvilku po zapojení karty)
Kód: [Vybrat]
$ dmesg | tail
$ /sbin/parted -l
a uvidíme, co dál.

84
Ahoj :) Nemáte někdo odkaz na nějakej zdroj, kde by byly jednotlivý volby vysvětlený, hezky na jednom místě? Nechce se mi nastavovat něco, o čem nevim, co to dělá, a zároveň se mi nechce každou jednu volbu googlit a hrabat se spoustou příspěvků na těch nvidia forech (ale zdá se, že se tomu stejnak nevyhnu...)

85
Z jejich repozitáře to fungovalo, když se k tomu člověk prokliká... Ale ta verze mi nevyhovovala, tak sem chtěl zkusit, jak vypadá zdejší upravená a tušim asi i novější (ofic. se mi stáhla asi 0.2), protože sem si to nechtěl kompilovat. Ale teď je to fuk, tenhle klient se mi moc nelíbí, zkusim se na něj podívat za rok za dva, jestli se nezlepší... :)

86
Ahoj. Ty odkazy na stažení mi bohužel nefungují. Pokračuješ ještě v udržování vlastního balíčku?

Stran: 1 ... 4 5 [6]