Nabídka

Zobrazit příspěvky

Zde lze prohlédnout všech příspěvky uživatele. Jsou zde vidět pouze příspěvky z oblastí, do kterých máte přístup.

Nabídka Zobrazit příspěvky

Příspěvky - koljin

#16
Programování / Re:graficka knihovna SDL
07. 05. 2011, 16:01:22
Jo to automatický přepínání karet na linuxu neběží a podle nvidie asi ani nepoběží :( Dokonce některý stroje s touhle technologií maj problém, aby vůbec šlo rozchodit integrovanou grafiku a ta nvidiácká se v linuxu vůbec nedá použít... celkem smutný no :/

Proprietární ovladač je právě ten od nvidie, druhá varianta je open source ovladač nouveau.

Nevim, jakej je správnej způsob, jak zjistit, která karta se momentálně používá a s kterym ovladačem, ale nějaký informace by moh dát výstup tohohle příkazu (program glxinfo je součástí balíčku mesa-utils)

glxinfo |egrep -i "vendor|version|direct"

Já mám nvidii a proprietární ovladač, a tam jsem si právě už od začátku používání všimnul problému s fullscreen rozlišením u her a jinejch opengl aplikací - vždycky šlo nastavit jenom plný rozlišení desktopu, jiný módy se nenabízely nebo nenaběhly a nebo šly jenom v okně (plus eště nějaký další potíže spojený s tim, že mam víc monitrů).

Vyřešil sem to poměrně nedávno tak, že sem ty módy, na který můžu chtít případně přepnout, přímo vypsal v xorg.conf (viz Option "metamodes" v manuálu). A od tý doby na ně jde přepínat ve fullscreenu :) Ale nevim, jak to je např. s ovladačem nouveau.
#17
Programování / Re:graficka knihovna SDL
05. 05. 2011, 23:20:45
V SDL nedělám, takže těžko budu zjišťovat, jestli nemáš v tom programu něco blbě, nebo neni něco blbě s tvojí SDL.

Ale nemáš nvidii a proprietární ovladač? Tam bych možná měl nápad, co zkusit
#18
Mně to připadá, jako kdyby neměl nastavený oprávnění v PolicyKitu... zkoušel sem to nastavovat ručně, a to je příšerný, a tak jsem to radši odinstaloval - nicméně gnome resp. KDE by na nastavení těhle práv měly mít nějaký klikátko ne?

Jak nastavujete PolicyKit v Gnome/KDE ? Mně by to taky celkem zajímalo, protože bych ho i použil, kdybych nemusel editovat nějaký xml soubory...

Jinak dát to do fstab bude fungovat asi ok, já to tak taky mam, protože mi to přišlo nejjednodušší
#19
Já to taky tipuju na problém ze strany oken/disku s oknama. Pokud už při vybrání boot priority z biosu se nic nedělo... Nedělá jim třeba problém hw konfigurace toho PC - že je to něco jinýho, než na čem se ty okna instalovaly (netušim jak to win řeší)? A je ten disk vůbec bootovatelnej? (možná je, jinak by asi neprošlo to s tim grubem)
#20
Ještě můžeš zkontrolovat, jestli ten adaptér nepotřebuje firmware a jestli jo, tak se koukni jestli ho máš nainstalovanej (myslim že se to dá vykoukat z výpisu dmesg po zapnutí adaptéru - když neni firmware, tak si to stěžuje).

Jinak jak wifi konfiguruješ? Jak vypadá /etc/network/interfaces ? Jak je nastavená síť, kam se chceš připojit?
#21
Citace od: Martin 'Želva' Malý kdy 25. 04. 2011, 16:33:09
Tak je to vyřešeno. Nahlásil jsem to jako bug a nakonec jsme zjistili, že je to chyba v novým udev a /run... Musel jsem /run odstranit, nainstalovat novou verzi udev a generovat initframs.

Jo taky jsem nedávno mazal /run... Akorát u mě se tenhle problémek projevil něčim jako Starting udev: failed .... (už jsem věděl, že je zle :D) a pak nic nechodilo... klávesnice, myš... :) Testing/Unstable občas potrápí no :) Nenapadlo mě, že je to tenhle bug, sem myslel že se to do grafiky ani nedostane...
#22
Citace od: jackm kdy 21. 04. 2011, 15:33:45
PS: Jak zjistím verzi Debianu?

Asi bude víc způsobů, mně funguje např.

cat /etc/debian_version
#23
Hardware / Re:1TB HDD se ukazuje jako 30MB
15. 04. 2011, 11:39:22
Podobnou zkušenost nemám a ani nejsem expert na disky... :) Ale zajímalo by mě, které nástroje jsi konkrétně zkoušel, a taky jestli nevíš, co bylo v logu - mně to tam vypisuje i velikost, např.
dmesg | grep GB
[    2.031598] sd 0:0:0:0: [sda] 625142448 512-byte logical blocks: (320 GB/298 GiB)


Co způsobilo takovou chybnou "diagnózu" velikosti disku nevím, ale třeba sem ještě někdo, kdo diskům trochu víc rozumí, napíše nějaké možné vysvětlení :) Nevím, jestli tam hraje nějakou roli, že se jedná o poměrně nový kousek HW, se SATA III. Myslel bych si, že chodit by měl bez problémů.
#24
Vyzkoušej teda
/usr/share/acpi-support/state-funcs
funkce toggleAllWirelessStates()

Ale neručim za to, že se to nerozbije :) Eště je možný, že se žádnej skript třeba nevolá, a implementovaný je to někde "natvrdo"...
#25
Ahoj,

Domnívám se, že to bude obsluhovat nějakej skript z balíku acpi-support. Měl by bejt v /etc/acpi . Můžeš ho zkusit ručně editovat, jestli ti to vyhovuje. Akorát si pak hlídej aktualizace, protože ti to přepíšou.
#26
Nemáš kartu od nvidie a jejich drivery?

Koukni na bugy http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=616312 a http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=616308. Pokud se jedná o tenhle problém (mně se to dělo i se starejma driverama a i s jádrem 2.6.32), tak řešením je buď downgradovat libcairo na verzi ze stable a nebo používat jiný drivery, např. nouveau.

Pokud nvidii nemáš, tak to ignoruj :)
#27
V sources.list mám

deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ sid main contrib non-free

Nainstaloval jsem normálně balíček acroread. Podle všeho je v non-free. Netuším, proč se ti nezobrazuje - měl bys ho tam mít. Pokud teda nepoužíváš nějaký exotický nastavení apt apod.
#28
Citace od: Elisa kdy 08. 03. 2011, 20:41:20
ale zrovna moc light mi nepřipadá :P

To light je třeba myšlený vzhledem k apache web serveru :) A co zkusit xmarks? Nainstaluješ a jedeš... jasně, je to řešení s třetí stranou a upload na cizí server... Ale záložky? To by např. mně bylo ukradený :)
#29
Co myslíš tím, že instalátor "rozdělí oddíl"?

Asi je jedno, kterej způsob z tady nabízenejch použiješ. Já např., když mám čistej disk bez oddílů, tak to dělám tak, že dám instalovat windows, kde mu řeknu, aby si vytvořil svůj NTFS jen na X prvních GB a zbytek disku nechal "volnej" - bez oddílů. Pak dám instalovat linux, a v instalátoru linuxu se vrhnu na tu "volnou" část (NTFS oddílu si vůbec nevšímam) - necham oddíly pro linux vytvořit přímo instalátor... (nevěřim moc windowsu a windowsim toolům v tvoření ext3/4 oddílů, vlastně sem to ani nikdy nezkoušel). Myslim, že timhle způsobem nemůže nastat moc problémů :) Ale klidně zkus i ten postup s instalací win přes celej disk a pak zmenšení NTFS oddílu - NTFS zapisuje data "od začátku", takže když to nebude plný, tak to asi taky půjde.
#30
Ahoj,

Já třeba aptitude používám snad vždy tak, že nahodím to jeho UI a změny dělám v něm, ne "jediným příkazem z řádky". Pokud chce aptitude něco mazat, je to tam jasně vyznačeno, a vždy předtím, než to potvrdím, to prozkoumám - co se bude mazat a proč. Rozhodně by se pak nemělo stát, že mi to smaže např. celé graf. prostředí.

A ještě jedna věc. Protože jsem (možná až zbytečně) opatrný, nejdřív aptitude pouštím jako normální uživatel, prohlídnu si co se má udělat a popř. se to pokusím upravit tak, aby se mi to líbilo (projít nabízená řešení, neinstalovat tohle ale místo toho tohle, tamto nemazat atp.). Když to pokazím (to je celkem často :D), jednoduše aptitude vypnu a je to jako bych s tím nic neudělal. Když se mi to podaří nakonec dostat do stavu, co mi vyhovuje, tak to nahodím jako root a změny provedu. Šance, že něco nenávratně rozbiju je malá.

Myslel jsem, že to tak dělá skoro každý - ale zdá se že ne. Tak to takhle taky zkus, třeba to pomůže (v synapticu to musí jít taky). Možná tahle "opatrnost" sebere při aktualizaci o 10 nebo 15 minut víc času, ale mně se to vyplatí :)