TV tuner MT4170 na Debian Jessie (testing), zámrzy systému

Založil Enigma, 24. 10. 2013, 12:28:40

Předchozí téma - Další téma

Enigma

Mám tento TV tuner. Vím o něm tolik, že to má elektroniku Siano Mobile a že ve Windows šlape normálně. Potřebné firmware soubory jsem si totiž z Windows oddílu zkopíroval. Příslušný kernel modul "smsdvb" jsem natáhl. Jenže když dám ladit, stroj zcela vytuhne a pomůže jen reset tlačítkem na almaře. Zajímavé je, že na Raspberry Pi se systémem Raspbian (upraveným Debianem pro Malinu) se mi podařilo stanice naladit, bohužel ale Raspberry nemá výkon na sledování TV.

Palo M.

Strielam len tak od boka, ale kedze ten tuner oficialne podporuje len Windoze, tak s tym ma asi malokto konkretne skusenosti a vobec nie je iste, ze sa ti to vobec podari rozbehat pod Debianom. Aj ked ten Raspbian dava istu nadej...

Skus si precitat toto a toto (len nechod otrocky podla toho navodu pre RaspberryPi, manualne pridavany firmware by na Debiane mal ist do /usr/local/lib/firmware, nech mas v systeme poriadok).

No a este by mohol byt problem s 32bit/64bit (ak mas 64bit Debian a dal si si 32bit firmware, ktory inak chodi dobre s 32bit Windoze aj Raspbianom, ale na 64bit nechodi - vtedy mozes skusit rozbalit drivery pre 64-bitove Windoze a zobrat firmware subory odtial)...
No a citaj syslog, ci tam nieco nenajdes (ci sa vobec snazi nacitavat firmware subor, ci to skonci nejakou chybou, atd), malo by to snad nieco logovat ked pripojis ten tuner na USB...