Pripojene na pocitac v sieti

Založil Erich Stark, 24. 02. 2009, 17:36:32

Předchozí téma - Další téma

Erich Stark

Neviem ci som tento prispevok zaradil spravne, ale kedze k tomu bude treba asi aj nejaky software tak dufam ze hej..
Ide o to ze som s notebokom a pc na jednej sieti (teda lokalna) a ci by som sa na na neho mohol nejak pripojit ovladat ho, prenasat subory k sebe alebo odo mna k nemu. Zaujimalo by ma ako to spravit ci uz cez graficke rozhranie ale aj konzolu.  ::)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Petr Slunský

Můžeš na to použít třeba "ssh"

Z počítače zavoláš ssh jméno_počítače (popřípadě další parametry viz manuálová stránka), připojíš se a můžeš počítač ovládat.

Pro výměnu souborů vyzkoušej třeba: ftp, samba, fish
Pro vzdálenou plochu například: vnc
Debian

Petr Krčmář

Citace od: Spox kdy 24. 02. 2009, 19:47:58
Pro výměnu souborů vyzkoušej třeba: ftp, samba, fish

Nejjednodušší je i na toto využít ssh, respektive scp. Používá se stejné spojení počítačů, jen se na obou strojích spustí scp a místo ručního bušení do konzole zajistí přenášení "znaků" právě scp. Existuje pro něj řada klikacích klientů včetně WinSCP pro Windows.

Ahmul

Co se týká přenášení souborů, můžete zkusit sshfs. Prostě si přimountujete vzdálený adresář na lokální a jedete.

Franci

#4
ahoj,

snažím se automatizovat proces kdy po každém přihlášení doma zadávám do konzole příkaz
sshfs a heslo přidáním řádku do
etc/fstab
sshfs#user@server:/net/disk/home/user /home/user/disk fuse.sshfs defaults,allow_other 0 0

toto řešení mi nejede
čim více googlim tak naražim na problematiku ssh kličů
a zjišťuji že už se do toho celkem slušně zamotávám

Co potřebuji?
dostat adresařovou hiearchii kam si ukladam zdrojové kody a rozdělane prace do mountpointu na mem počítači
doplním k serveru jsem ve vstahu user a zkoušel jsem když jsem na cizím stroji s linuxem => konqueror a příkaz fish:// to funguje
od přítelkyně používám winscp to taktež funguje velice pěkně

štve mě každodení logování z meho stroje jde to tedy nějak obejít?
používám debian 7.0 wheezy s gnome 3 baličkovací system i686

Děkuji za nápady, rady a tipy


ℲF
Debian GNU/Linux 7.0 3.2.0-3-686-pae i686 prostředí gnome 3 laptop asus M50VC-AS001C
Prosím jednoduše a výstižně s linuxem začínám

Franci

problem jsem vyřešil

je zapotřebí vyměnit ssh klíče podle tehle stránky
http://linuxconfig.org/Passwordless_ssh

a pak jsem si vytvořil skript který spouštím po spuštění
#!/bin/bash

until ping server -W 10 -c 1 -q;

# -W každých 10 sekund -c jediny ping za těch 10s -q tichý mod
do continue; done

sshfs user@server:/path/to/directory /path/to/directory
exit 0


a vše frčí jak má..
ℲF
Debian GNU/Linux 7.0 3.2.0-3-686-pae i686 prostředí gnome 3 laptop asus M50VC-AS001C
Prosím jednoduše a výstižně s linuxem začínám