HDA intel - problém s nahráváním

Založil frca, 25. 07. 2010, 16:10:12

Předchozí téma - Další téma

frca

Zdravím,
mám notebook asus A6VM a zvukovku, která se hlásí jako HDA Intel (ALSA mixer) a Realtek ALC880 (OSS mixer). Při nahrávání z mikrofonu dochází k problému, že nulová úroveň není na nule, viz screenshot z audacity (dělá to ale i záznamník zvuků). Je to vidět hlavně u levého kanálu (na obrázku je nahoře). Na nahrávání používám ALSA.

Nevíte, co s tím? Díky.
PS: Na windows XP se stejným mikrofonem a s windows verzí audacity k tomuto nedochází (nulová úroveň je přesně na nule).
Debian Wheezy 64bit/KDE | dříve Debian Squeeze 32bit/Gnome

piter

a nahra nieco audacity v debiane? ak nefunguje nahravanie, problem moze byt v tom, ze snimas vstavany mikrofon a stisujes ten, co treba pripojit (jack).Skus pozriet, ci sa da v mixeri (kmix v kde, isto bude nieco podobne aj v gnome) zvolit iny mikrofon.

Roman Horník

Piter: Podle křivky nahrává správně, akorát tam má napěťovej offset.
Frca: Taky mi to takhle dělá. Zkusil jsi Efekty > Normalizovat... a tam zaškrtnout jenom "Remove any DC offset..."?
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

piter

Citace od: Roman Horník kdy 26. 07. 2010, 12:22:25
Piter: Podle křivky nahrává správně, akorát tam má napěťovej offset.
Frca: Taky mi to takhle dělá. Zkusil jsi Efekty > Normalizovat... a tam zaškrtnout jenom "Remove any DC offset..."?
jasne, ze nahra, sorry :)
napriek tomu zvysok mojho postu plati. uz jedine skusit pripojit nejaky externy mikrofon do jacku a overit to napr. klopkanim na mikro.

Roman Horník

#4
Myslím si, že se jedná o hardwarovej problém, na vině je fakt, že napájecí napětí mikrofónu není, nebo je jen částečně kapacitně odděleno od vstupu zesilovače. O tom svědčí i výraznej subsonickej šum o frekvenci kolem 1Hz.
Proto si už kutím dvoustupňovej mikrofonní předzesilovač tř. A s potenciometrem ve zpětný vazbě pro regulaci zisku- budu jej napájet 5V z USB a kapacitně oddělenej výstup povede do linkovýho vstupu zvukovky.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz