Stařičká HP LaserJet 1200series

Založil Josef Kadleček, 17. 09. 2014, 00:20:32

Předchozí téma - Další téma

Josef Kadleček

Vážení přátelé,
teď jsem tuhle mašinku odzkoušel na Fedoře, jede. Škoda, že Debian (mám Wheezy, tedy stable) nemá v KDE, Můj poč./Nastavení systému i tiskárny, ale i přes browser  a localhost:631 taky dobrý.
Ale v tomdle browserovském rozhraní jsem nějak nenalezl, kde se dají měnit ovladače (a že jich je k dispozici asi deset).
Tiskárna se jako taková strká do USB, které mi tutově jede, koukám z flashky na film (nemyslím si zrovna, že by USBčko bylo v háji, šla na něm flash a naopak nešla na tom stejném tiskárna...).
Jediné, co je ochotná tiskárna tady na Debianu potvora jedna vůbec dělat, je vytisknout  "print test page". A to ještě docela líně, tedy se značným zpožděním. Na Fedoře se má k světu mnohem čileji, a to s "print test page" i dokumentem z Writeru.
Jó, co se mi taky tady na Debianu stalo, že jsem dal něco vytisknout ve Writeru, nic se nedělo a dnes, po třech, čtyřech dnech (celou dobu vypnutá mašina- tedy PC) a po zapnutí se to zbláznilo a vytisklo.

Nenapadá mi žádný příkaz, co by mohl něco bazálního - na velmi základní - nízké úrovni kopnout do tiskárny, aby mrcha dělala, co má. Nedá se ta bestie nějak restartovat do továrního defaultu? Kladivem?
Bude to lepší (míň práce) přes LPT?

Dík
Pep
Všichni jsme Piráti

Josef Kadleček

Bych se picnul. Málem mi padá hlava spánkem na klávesnici, tiskárna se rozjede (by mi šlehlo), vyflusne jeden papír prázdný a na druhý mi oznámí, cituji:

ERROR:
undefined
OFFENDING COMMAND:
    KsiZ' hiJP+rD "ib' m4rJXpYdXaIT
STACK:
-mark-
-mark-
-mark-

Fakt pomůže to kladivo?
Dík
Pep
Všichni jsme Piráti

Josef Kadleček

#2
Ráno moudřejší večera přineslo poznatek, že mi tahle debianí mašina vlastně netiskne ani na síťovou tiskárnu Brother 5070N, jak jsem se s ní úspěšně popral tady:
byť je to of topic- http://forum.mageia.cz/index.php?topic=256.msg2062#msg2062

Ono vlastně je to podezřelé - po čisté instalaci a domaštění potřebného odsud:
https://forum.debian-linux.cz/index.php?topic=491.0
bod 9. Tisk (a to jsem doinstalil dále pouze všechno, co obsahuje řetězec "gutenprint") mašina kupodivu v CUPS ihned znala obě tiskárny. Jak síťovou Brother (což to se ani nedivím, když je ve stejné síti), ale (a to je mi divný) i USBčkovou HP LaserJet 1200 se kterou nikdy tenhle systém (od instalace) nepřišel do styku. Vůbec nebylo potřeba v CUPS zadávat Add Printer  >:(
Prostě jako by to bylo ve Wheezy default (=krystalická hovadina).

Dík
Pep
Všichni jsme Piráti