Server + download

Založil FreeMan, 12. 01. 2010, 14:27:29

Předchozí téma - Další téma

FreeMan

Zdravím,
měl bych otázku ohledně Debian serveru. Na starý notebook jsem nainstaloval Debian a chtěl bych ho používat jako FTP a web server. Přavážně v noci by měl sloužit také jako počítač pro download souborů. Chtěl bych se zeptat jestli existuje nějaký způsob jak stahovat ze serverů (např. uloz.to, czshare...) pomocí konzole, protože se mi na server nechce dávat grafické prostředí. Normálně bych to dělal přes grafické prostředí programem JDownloader, ale zajímalo by mě jestli jde udělat nějaká fronta souborů pro download i pomocí konzole. Našel jsem jenom nějaký návod na stahování z rapidshare premium (přes wget se nějak načte txt s download soubory), ale chtěl bych něco univerzálního např. jako ten JDownloader, ale do konzole. Kdyby nic takového nebylo je špatné mít na serveru grafické prostředí? Nikdy jsem ho tam neměl, tak nevim mě se prostě k serveru nějak nehodí a určitě je tam zbytečné. Já osobně bych ho k ničemu nepotřeboval jedině k tomu downloadu kdyby to nešlo jinak.

Tomas Jancik

pres wget by melo teorericky jit stahovat odkudkoliv... problem budou ruzny texty z obrazku apod...

FreeMan

No wget podle mě umí stahovat jenom přímej odkaz a to třeba na uloz.to neni takže to bych musel např. začít download někde v graf. prostředí a potom si zkopírovat link přímo k tomu souboru. Jinak s těma obrázkama to asi v konzoli možný nebude, ale třeba ten JDownloader to u nějakých serverů umí rozpoznat sám.

nettezzaumana

rekl bych, ze nejake odlehcene prostredi aka fvwm/pekwm/icewm pres Xvnc by nemelo vadit ;)
minimalne ja to delam takhle

kouzer

#4
No já používal wget a nejlepší je to ve screenu, ať se můžeš v pohodě odlogovat a nechat to sosat na pozadí.

Nejdřív se musí vytvořit cookie(ukázka pro rapidshare), USER a PASS musíš změnit na svoje:
wget --save-cookies rapid --post-data "login=USER&password=PASS" https://ssl.rapidshare.com/cgi-bin/premiumzone.cgi --no-check-certificate

A pak už můžeš sosat, ale samozřejmě jedině s vytvořeným cookie:
wget -c --load-cookies rapid -i links.txt -P CESTA

V souboru links.txt jsou linky, který se maj sosat. A místo CESTA si dej místo kam to chceš sosnout. Jo a u rapidu musíš mít nastavený direct download (nebo jak se to jmenuje) nebo se ti sosne místo archivu jen stránka rapidshare.

Tak je to: Direct downloads, requested files are saved without redirection via RapidShare

Kouzer

Jakub Lucký

Pro stahování z různých download serverů doporučuji prohledat blogy na abclinuxu.cz

Na torrenty pak deluge-webui (JSON na python backendu) nebo deluge-console
Developers, developers, developers, developers, developers!