domaci server, nedokazu pripojit prez router

Založil aksavaden, 13. 03. 2010, 14:40:43

Předchozí téma - Další téma

aksavaden

Dobry den,
mam problem uz tyden se snazim pripojit server prez router a nemuzu prijit na to jak. V domasi siti funguje ok ale zvenku se nedostanu. Statickou IP mam. Mam i domenu presmerovanou na moji IP (kdyz zadam nazev domeny tak se mi zobrazi router, ale dal to nejde.
Na serveru mam Debian Lenny
Router mam Zyxel Prestige 660HW-T3 .
Na routeru mam v NAT presmerovane vsechny porty na vnitrni IP 10.0.0.5 kde je server.
Je dost mozne ze mam neco spatne nastavene i na serveru.
Tady je vypis z /etc/network/interfaces

# This file describes the network interfaces available on your system
# and how to activate them. For more information, see interfaces(5).

# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback

# The primary network interface
auto eth0
iface eth0 inet static
        address 10.0.0.5
        netmask 255.255.255.0
        broadcast 10.0.0.255
        gateway 10.0.0.138
        dns-server 208.67.222.222

Budu moc rad kdyz mi nekdo poradite  :)
Diky predem

Erich Stark

Citace od: aksavaden kdy 13. 03. 2010, 14:40:43
Dobry den,
mam problem uz tyden se snazim pripojit server prez router a nemuzu prijit na to jak. V domasi siti funguje ok ale zvenku se nedostanu. Statickou IP mam. Mam i domenu presmerovanou na moji IP (kdyz zadam nazev domeny tak se mi zobrazi router, ale dal to nejde.
Na serveru mam Debian Lenny
Router mam Zyxel Prestige 660HW-T3 .
Na routeru mam v NAT presmerovane vsechny porty na vnitrni IP 10.0.0.5 kde je server.
Je dost mozne ze mam neco spatne nastavene i na serveru.
Tady je vypis z /etc/network/interfaces

# This file describes the network interfaces available on your system
# and how to activate them. For more information, see interfaces(5).

# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback

# The primary network interface
auto eth0
iface eth0 inet static
        address 10.0.0.5
        netmask 255.255.255.0
        broadcast 10.0.0.255
        gateway 10.0.0.138
        dns-server 208.67.222.222

Budu moc rad kdyz mi nekdo poradite  :)
Diky predem

Zdravim ja to mam takisto, presmerovany port 80 na vnutornu IP a zobrazi sa mi web zo servera, ale ak mas namysli ssh spojenie skus v konfiguracii ssh nastavit iny port ako 22 a potom ho v routeri presmerovat na pocitac,
Ja mam asus wl500gP v1 a nainstaloval som tam dd-wrt, defaultne som mal pristup k routeru cez ssh na port 22 a ked som ho pressmeroval do vnutornej siete tak mi to aj tak neslo, tak som ho zmenil v konfiguracii servera
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

jeanne

Problem bude asi v tom, ze router si defaultne zablokuje port 80 pro sve webove rozhrani a na jakekoliv presmerovani tohoto portu zvysoka kasle. Reseni by mohlo byt bud zablokovat/zrusit webserver na routeru a nechat jen ssh, pripadne pokud firmware dovoli zmenit port webserveru treba na 64080 a uvolnit si tim port 80. (Takto mi to fungovalo i na starickem dedecku ovislink 1250). Pokud firmware nedovoli, tak zkusit firmware zmenit. Pokud ani toto nepomuze, pak asi tim routerem opravdu pres port 80 nic neprocpete a bude potreba se podivat po necem jinem (napr. RouterBoard), nebo to pripojit naprimo a routovat az na domacim serveru.

aksavaden

Citace od: jeanne kdy 16. 03. 2010, 16:51:14
Problem bude asi v tom, ze router si defaultne zablokuje port 80 pro sve webove rozhrani a na jakekoliv presmerovani tohoto portu zvysoka kasle. Reseni by mohlo byt bud zablokovat/zrusit webserver na routeru a nechat jen ssh, pripadne pokud firmware dovoli zmenit port webserveru treba na 64080 a uvolnit si tim port 80. (Takto mi to fungovalo i na starickem dedecku ovislink 1250). Pokud firmware nedovoli, tak zkusit firmware zmenit. Pokud ani toto nepomuze, pak asi tim routerem opravdu pres port 80 nic neprocpete a bude potreba se podivat po necem jinem (napr. RouterBoard), nebo to pripojit naprimo a routovat az na domacim serveru.

Dekuji za odpoved, tak to nejsou dobre zpravy  :( Jak z toho ven? Rad bych webserver provozoval. Jeste bych potreboval poradit jak zmenit firmware a port na tech 64080 ? Tohle vubec neznam  :(
Dekuji predem za rady

jeanne

Zyxel nemam, takze tezko radit konkretne co kde udelat. Ale snad by to mohlo jit nejak takto.


aksavaden

Tak bohuzel to nefunguje, zresetoval jsem modem znovu nastavil.
V NAT jsem nastavil port 80 a nasmeroval na vnitrni IP 10.0.0.5 a stejne me to dal nepusti.
Jak prenastavit webserver aby byl na jinem portu nez 80?

Erich Stark

Citace od: aksavaden kdy 17. 03. 2010, 23:04:21
Tak bohuzel to nefunguje, zresetoval jsem modem znovu nastavil.
V NAT jsem nastavil port 80 a nasmeroval na vnitrni IP 10.0.0.5 a stejne me to dal nepusti.
Jak prenastavit webserver aby byl na jinem portu nez 80?

Niečo takého tam nemáš?
http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/ZyXEL/Prestige660HW-T3/Echolink.htm
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."