FTP server a forward

Založil Avathar, 22. 07. 2009, 12:47:01

Předchozí téma - Další téma

Avathar

Zdravím

Chci si zřídit svuj FTP server, abych an něj mohl přistupovat z internetu. Pro tyto účely jsem si nechal poskytovatelem uvolnit porty. Jen teď nevím jak přesně to vše nastavit.

Poskytovatel mi uvolnil port..dejme tomu 50000
když se kouknu jak vypada moje ip adresa z venčí, zjistím že mám 78.157.167.130

moje ftp adresa tedy bude vypadat ftp://78.157.167.130:50000 tak?

nu dale mam ještě router ...na routeru si daný port musím nasměrovat na moje pc ...  tedy dejme tomu forwardnu ho na 192.168.1.101

Nu...na ftp serveru jsem toho viceméně moc nenastavoval..pouze port na kterém má naslouchat ..nastavil jsem tedy 50000

Avšak server nefachčí...  resp. fachčí ale jen v lokální síti ..

Copak bych měl ještě nastavit? 

Ahmul

Jakým způsobem forwardujete na tom routeru?  Malé routery mývají možnost nastavit DMZ, adresu kam se směrují veškerá příchozí spojení zvenku na ten router. Zkusil bych použít tuhle možnost.

Každopádně mi přijde trochu divné to řešení s vyhrazeným portem. Rovnou bych si zažádal ISP o přidělení veřejné ip adresy.

Avathar

Mno, původně jsem za ISP šel s tím, že bych rád veřejnou IP ... nu, ale bylo mi porazeno, že je to zbytečné.. Pač bych musel platit potom víc za připojení a navíc bych byl mnohem více bombardován všemožnou havětí zvenčí. Nu a že prostě, pro mé studijní účely, bude bohatě stačit, když mi uvolní pár portů.  Dokonce mi bylo i vysvětleno jak to zhruba funguje a jak to mam nastavit. Nu nastavil ... dokonce jsem i otestoval na nejruznějších DC klientech, že již nejsem pasiv, ale aktiv ... takže jsem přes dané porty zvenčí plně přístupný. Takže řekl bych, že chybu dělám někde přímo u FTPserverového softwáru ... vím že se v takových případech musí nastavovat pasivni režim...tj.. musím zařídit, aby byla odesílana má vnitřní adresa.. jen teda teď nevím ktera...jestli tu co mam na routeru doma, nebo tu co mam na NATu u ISP ...

Jinak..zkoušel jsem na debianu PUREftp ..a na widlich Cerberus FTP ..ani u jednoho se mi nepodařilo to nějak sprovoznit ..  leda v lokální síťi ...  Ale nejde mi ani tak o to, jak nastavit konkretní program, jako spíš o nějakou tu všeobecnou tuchu, kde může být chyba...

Ahmul

Poněkud zvláštní taktika od ISP:)

Myslím, že Vám napoví wiki (pasivní vs. aktivní spojení;-)
http://cs.wikipedia.org/wiki/File_Transfer_Protocol
Zkráceně řečeno... budete nejspíš potřebovat tu veřejnou IP.

MusMusMus

ja teda ftp takhle provozuju (i kdyz je za mym NATem, ne u providera)
u me konkretne to je proftpd

tam je nutno nastavit (navic) vpodstate jen dve veci
MasqueradeAddress - ta verejna ip adresa
a taky PassivePorts - rozmezi portu ktery ma pouzivat pro pasivni pripojeni - a ty musi byt taky forwardovane (tj. nestaci ti od isp jeden port, potrebujes jich vice)

pro pureftp bude asi nastaveni podobne, ale to tak dobre neznam