Notes nevidí wifi síť

Založil Ota Trkola, 16. 06. 2014, 14:56:30

Předchozí téma - Další téma

Ota Trkola

Zdar borci, mám problém v Německu na hotelu s připojením na jejich wifi. PC prostě síť nevidí, přesto že telefon ano. Nejsem v tomto hotelu poprvé, ale nikdy s připojením nebyl problém. Hrabu se tady už hodinu v konfiguraci a stále nic. Pokud by někdo měl tip co s tím, tak dejte vědět. Díky předem.

EDIT: Zkoušel jsem se připojit i jako ke skryté síti, ale ani to nefunguje. Síť nefunguje ani na Sidovi ani na Wheezy.

Petr Krčmář

To vypadá na to, že je síť na některém z vyšších kanálů a ty máš na tom zařízení nastavený špatný region (regulatory domain). Pokud tam máš USA, tak vidíš maximálně kanál 11. V ČR máme třeba až 13, někde mají ještě další dva. Pokud je ta síť nahoře, tak ji neuvidíš. Zkus:

# iw reg get

a pokud tam je něco jiného, tak si nastav CZ:

# iw reg set CZ

Petr Krčmář

Další věc je, že tvůj telefon umí 5GHz WiFi a tvůj notebook pravděpodobně ne. Nainstaluj si každopádně do telefonu Wi-Fi Analyzer a koukni se, kde ta síť je (pásmo a kanál). Pětigigo se přepíná vlevo nahoře, to tlačítko po chvíli zmizí, aby nepřekáželo, ale je tam.

Petr Krčmář

Pokud to bude tím regionem (Wifi na vysokém kanále), pak by mělo být možné to přehodit tak, že do /etc/default/crda zadáš REGDOMAIN=CZ. Je na to Debian bug.

Ota Trkola

Ahoj Petře, ty regiony jsem zkoušel hned jako první. V Sidovi to nepomohlo. Pak jsem přepl na Wheezy a tam po nějaké době nastavování asi region pomohl. Každopádně je divné, že bez změny regionu nešla ta wifi ani na Wheezy, budu to muset ještě prozkoumat. Na Sidovi se mi to nepovedlo vůbec.

Ota Trkola

Editace /etc/default/crda zabrala na Wheezy, Sid je imunní. Alespoň že tak, po dlouhé době se mi vyplatilo mít vedle unstable nainstalován také stable Debian. Zatím Petře díky.