Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Ota Trkola

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
16
O tomto fóru / Nová uživatelská skupina - Člen týmu
« kdy: 29. 03. 2013, 15:28:39 »
Vytvořil jsem novou uživatelskou skupinu s názvem Člen týmu. V této skupině jsou uživatelé fóra, kteří se aktivně podílí na obsahu portálu www.debian-linux.cz a zároveň nejsou Administrátorem nebo Global moderátorem fóra.

Členy v této skupině nyní jsou:

Antonín Mička
Braňo Val

Díky za jejich práci ;)

V případě, že by měl někdo zájem aktivně se podílet na obsahu webu, nechť mne kontaktuje.

17
/dev/null / Možnost objednání trik s motivem Debian
« kdy: 23. 03. 2013, 20:42:50 »
!! Již neobjednávejte, objednávky uzavřeny !!

Ahoj,

nabízím možnost objednávky kvalitních triček s motivem Debian. Výběr je z několika možností a barev. Pro nanesení motivu je použita technologie zapékání.

Typy triček:

Typ 1.

Typ 2.

Typ 3.

Typ 4.

Typ 5.

Typ 6.

Cena:
 • Typ 1. a 2. triko bez límečku- 320,- Kč
 • Typ 1. a 2. triko s límečkem- 360,- Kč
 • Typ 3. a 4. triko bez límečku- 300,- Kč
 • Typ 3. a 4. triko s límečkem- 340,- Kč
 • Typ 5. a 6. triko bez límečku- 310,- Kč
 • Typ 5. a 6. triko s límečkem- 350,- Kč
 • 50,- Kč poštovné a balné

V případě zájmu zašlete email v tomto tvaru:

Adresa: ota.trkola@gmail.com

Předmět: Objednávka Debian trika

Tělo zprávy:
 • typ trika
 • velikost (S, M, L, XL, XXL)
 • počet kusů
 • doručovací adresa včetně skutečného jména

Platba předem na účet. Možnost objednání do 5.4.2013

Na základě vašeho emailu obdržíte informace o platbě.

18
O tomto fóru / Závazná pravidla Debian fóra
« kdy: 18. 12. 2012, 18:13:31 »
Registrací a každým přihlášením do fóra souhlasíte s následujícími pravidly:
 • Vaše chování na fóru a obsah vašich příspěvků nesmí být v rozporu s platnými zákony České republiky
 • Jsou zakázány urážky, vulgarismy, výhrůžky a vydírání, stejně tak i jakékoli náznaky rasové či jiné diskriminace.  Napadený uživatel je povinen incident nahlásit Vedení fóra, pachatel bude řádně ztrestán
 • Je zakázáno jakýmkoliv způsobem poukazovat na nelegální obsah (warez, pornografický materiál,...)
 • Všechny příspěvky se musí týkat operačního systému Debian nebo Linuxu obecně (toto pravidlo se nevztahuje na Volnou diskuzi)
 • Na tomto fóru netolerujeme spam a žádné reklamní odkazy apod.
 • Pište tak, aby vaše sdělení nebylo pochopitelné pouze pro vás, vyvarujte se tedy zbytečných chyb a překlepů, před odesláním si svůj příspěvek pozorně přečtěte a opravte
 • V případě, že chcete doplnit informace do svého příspěvku, na který zatím nikdo neodpověděl, čiňte tak editací svého posledního příspěvku, nikoli zasíláním dalších nových příspěvků pod sebe

Příspěvky, které budou porušovat tato pravidla, budou upraveny nebo smazány, jejich autor může být dočasně či trvale zbaven práva do tohoto fóra přispívat. Toto platí i pro soukromé zprávy, budou-li jejich příjemcem nahlášeny.
Výše uvedená pravidla jsou platná pro všechny bez výjimky.

19
O tomto fóru / Upgrade SMF fora
« kdy: 18. 12. 2012, 18:09:55 »
Dnes kolem 20 - 21 hodiny proběhne upgrade SMF fora na nejnovější verzi. Za případný výpadek fora se omlouvám.
Do Vánoc snad už poběží :D

20
Volná diskuze / Kdy vyjde Wheezy?
« kdy: 12. 12. 2012, 20:23:40 »
Tak dneska v Sidovi nastala důležitá věc. Byl aktualizován balík base-files z verze 6.12 na verzi 7.0. Jak jsem si již dřívě všiml, vždy tomu tak bylo krátce před vydáním nového stable. I můj Sid se teď tváří, že je Wheezy:Nicméně tipuju, že vyjde až někdy po Novém roce, leden - únor.

Co myslíte?

21
Herní­ zóna / Minecraft
« kdy: 17. 11. 2012, 16:31:38 »
Zdar, nehrajete někdo Minecraft na Debianu? Potřebuju poradit, jak na to.

22
Zdar. Po reinstalu Debianu Sid mám problém s Gnome-shellem. Jde o to, že po přihlášení je rozbité nastavení Gnome. Typickým projevem je vzhled oken jako ve windows 95, dále také třeba chybějícím fontem v emulátoru terminálu nebo třeba chybějícím apletem baterie v ntb. Pomůže smazání konfigurace, ale vždy jen do dalšího restartu, poté je vše zase rozbité.

Nevíte někdo, na co se zaměřit?

23
Hardware / Připojení telefonu
« kdy: 20. 06. 2012, 20:30:36 »
Zdar, nedaří se mi rozumně připojit telefon, respektive jeho kartu k PC. Po připojení kabelu mi to po chvíli připojování hodí v Nautilusu tuto chybu:Přitom telefon hlásí, že karta je připojena k PC. Neřešil jste to už někdo? Telefon je Xperia ray s Androidem 4.0.4.

24
Ahoj, nevíte někdo, jak nastavit, aby se mohl běžný uživatel připojovat k dostupným wifi sítím pouze za pomoci svého hesla a hesla wifi sítě? Nyní je stav takový, že k tomu, aby se mohl běžný uživatel připojit, je potřeba root heslo. Předpoklad samozřejmě je, že uživatel zná své heslo a heslo dané wifi sítě. Je pro mě dosti riskantní sdělovat běžnému uživateli heslo root a navíc mi to přijde nelogické, aby při takovéto věci bylo vyžadováno. Systém je Debian Wheezy/Sid s prostředím Gnome, použit je Network-manager.

Předem díky za nápad.

25
Hardware / Broadcom wifi BCM4313 na 32bit Sidovi [vyřešeno]
« kdy: 11. 04. 2012, 18:27:17 »
Zdar, řeším dost závažný problém na mém notebooku Lenovo B560. Tím problémem je nedostupnost ovladače na 32bit architekturu pro wifi Broadcom Corporation BCM4313. Do teď jsem na něm používal 32bit Debian Sid, kde jsem používal ovladač kompilovaný z balíčku broadcom-sta-source, ten ale bohužel už delší dobu pro 32bit není dostupný, v repu je jen pro 64bit. Nyní jsem z důvodu překopání disku byl nucen přeinstalovat systém, takže jsem logicky musel sáhnout po 64bit verzi systému. Mám s ním ale velké problémy, ať už kvůli velké spotřebě paměti, tak hlavně z důvodu nedostupnosti aplikací které potřebuji. Jako hlavní příklad uvedu DraftSight, který existuje jen pro 32bit.

Plán je tedy jasný - urychleně se vrátit na 32bit. Ale zůstává problém s Broadcom wifi. Existuje tedy způsob, jak tuto wifi kartu zprovoznit na 32bit architektuře?

26
Zdar kolegové, po aktualizaci se mi ztratilo písmo v menu a v nabídkách v LibreOffice:Naposledy byly automaticky odebrány tyto balíky:

Kód: [Vybrat]
libgcj-bc libjaxp1.3-java-gcj libdb5.1-java-gcj libxerces2-java-gcj
Mám pocit, že v tom bude asi problém, je to tak? Nicméně nelze je nainstalovat zpět z důvodu nesplněných závislostí prvního z nich. Situace stejná jak v LO 3.5, tak 3.4 - instalováno v Debianu Sid.

Víte někdo jak z toho ven?


27
Správa a instalace softwaru / TrueCrypt
« kdy: 24. 03. 2012, 19:17:17 »
Zdarec, jak vyřešit zašifrování stávajícího diskového oddílu pomocí TrueCrypt? Ten mám nainstalován, ale nechci moc laborovat, abych si obsah nesmazal. Díky.

28
Jak se zdá, postupně se zpomaluje tempo postupu nových verzí aplikací do větve Sid (unstable). Vše souvisí pravděpodobně s přípravami na plánované letní zmražení současné testovací větve Wheezy.

Hezkým příkladem je v současné době například internetový prohlížeč Iceweasel (Firefox). Ve větvi Sid je nyní Iceweasel 10.x, což je ESR verze s prodlouženou podporou. Jistě šlechetný a dobře myšlený záměr od vývojářů Debianu. Ale pokud toužíte po nejnovější verzi, nepotěší to.

Dalším příkladem budiž LibreOffice. Ve větvi Sid je stále pouze verze 3.6., kdežto světem už chvíli brázdí verze 3.6.x.

Ovšem nejnovější verze těchto a mnoha dalších aplikací jsou v doplňkovém repozitáři Experimental. Jak tedy tyto nejnovější verze aplikací zjískat?

UPOZORNĚNÍ: Návod není určen pro uživatele stabilního vydání Debianu Squeeze 6.0.x. Verze aplikací instalovaných z Experimental repozitáře by měly být stabilní, nikoliv vývojové. Při instalaci přesto raději ověřte!

1. Přidání Experimental repozitáře

Kód: [Vybrat]
$ sudo echo "deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ experimental main contrib non-free" >> /etc/apt/sources.list
2. Vytvoření základního konfiguračního souboru

Jako root vytvoříme následující soubor:

Kód: [Vybrat]
/etc/apt/preferences
Vložíme do něj:

Kód: [Vybrat]
Package: *
Pin: release a=unstable
Pin-Priority: 980

Package: *
Pin: release a=experimental
Pin-Priority: 200

3. Konfigurační soubory

Obsah uvedený níže umístíme do souboru /etc/apt/preferences na konec, za základní část.

 • Iceweasel
Kód: [Vybrat]
Package: iceweasel iceweasel-l10n-cs
Pin: version *
Pin-Priority: 980

 • LibreOffice
Kód: [Vybrat]
Package: libreoffice libreoffice-base libreoffice-base-core libreoffice-calc libreoffice-common libreoffice-core libreoffice-draw libreoffice-emailmerge libreoffice-filter-binfilter libreoffice-filter-mobiledev libreoffice-gnome libreoffice-gtk libreoffice-help-cs libreoffice-impress libreoffice-java-common libreoffice-l10n-cs libreoffice-math libreoffice-report-builder-bin libreoffice-style-galaxy libreoffice-style-tango libreoffice-writer fonts-opensymbol ure python-uno uno-libs3 libreoffice-gtk3
Pin: version *
Pin-Priority: 980

Pro mnohé nic překvapivého. Ale uživatelům, kteří apt-pinning neznají, nebo se jim zdá složitý, se toto možná do začátku hodí.

Pokud máte někdo napinovány další aplikace, přiložte konfiguraci ostatním k inspiraci.

29
O tomto fóru / Změna kategorií na fóru
« kdy: 19. 02. 2012, 14:21:04 »
Dnes bylo změněno rozložení kategorií fóra. Přibyla hlavní kategorie "Tipy, triky, návody", pro lepší zviditelnění, roztřídění a tudíž zpřehlednění návodů na fóru. Tato sekce by měla sloužit lépe se orientovat začátečníkům v Debianu. Původní diskuze "Tipy, triky, návody" tímto zanikla a všechny návody byly přesunuty do zmíněné stejnojmené hlavní kategorie.

Tímto žádám všechny, kdo mohou a chtějí přispět k většímu rozsahu, úrovni a aktuálnosti návodů, nechť tak učiní. Každá aktivita je vítána.

Díky předem.

30
O tomto fóru / Nové téma vzhledu fóra - Spacefun
« kdy: 05. 02. 2012, 16:41:47 »
S potěšením oznamuji, že výchozí téma fóra bylo změněno na nové s názvem Spacefun. Mnou inspirován jej vytvořil Roman Horník a za tuto výbornou práci mu patří velký dík!

V současné době je známo pár problémů, na jejichž odstranění autor pracuje:


---

---


Každý uživatel má možnost vrátit se na default téma SMF.

Děkujeme za reporty případných dalších problémů přímo sem!

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6