Inštalácia NVIDIA ovladačov - NoScanout for screen 0

Založil Karaokekok, 29. 10. 2010, 17:05:16

Předchozí téma - Další téma

Karaokekok

#15
xorg funguje ako default, tak aj tento, lenže s errorom som sa nevysporiadal, čítal som aj niečo na forach, popridával ale bez úspechu. Ono to funguje len ten error píše, proste, je to divné..

???!!! Ako nainšt. späť ten noveau či ako to je, mne sa to nejako vyplo kvôli inštalácii driveru, niečo písalo s adding modprobe do nejakého súboru. To pôjde bez xorg? Ja to potrebujem hlavne 100% skompatibilizovať X server s driverom, nech môžem si už prispôsobovať Debian po svojom, fungovla som dlhšie aj bez driveru, ale uživateľ bez grafického driveru, to je choré, mám teraz trošku času, tak sa k tomu vracám a snaď to po dlhje dobe vyrieším.

Ota Trkola

Nemám zkušenost s tím, jak se vrátit zpět. Ale nouveau nepotřebuje žádný xorg.conf, to mám vyzkoušené. Co se stane, když odinstaluješ stávající ovladač a smažeš xorg.conf?

Karaokekok

#17
To som neskúšal, ale asi nič...driver neodinštalovávam, ten je v pohode, mám problém len s X serverom. Asi skusím ešte nainšt. nvidia-xconfig a dať do defaultu ale to dokáže aj samotný driver stiahnutý z nvidia.com a nijak to nepomohlo, raz sa mi to zázrakom podarilo rozbehnúť bez tej hlášky, napísal som to v predchádzajúcich príspevkoch v EDITE, ale potom som dal reset a prásk NoScreenFound :D

PLS ako odstrániť driver (kompletne?) vždy preinštalovávam ako [censored] celý Debian, bolí ma z toho už hlava a vždy mi to pokazí nvidia-xconfig, už to nikdy nepoužijem, nainšt. to nejaké hlúpe závislosti: nvidia-glx, nvidia-kernel-common, nvidia-vdpau-driver a pod...potom mi defaultný xorg.conf nezafunguje, napíše no screen found ..nejaký nvidia kernel error v logu (spôsobené tým asi, že tie závislosit na nvidia-xconfig nie sú vhodné pre tento najnovší driver z nvidia.com alebo čo neviem si to dobre vysvetliť) Dnes ma už riadne bolí z týchto sračiek hlava, ak viete poradte aspo%n ako sa toho NVIDIA svinstva zbaviť aby som to mohol čisto nainšt. znovu bez toho že zas budem 1h preinštalovávať systém (už riadny 7x)

koljin

Citace od: ExSh00t kdy 05. 11. 2010, 22:02:24
...

Jak už jsem psal na začátku, jakmile nainstaluješ driver z nvidia.com a jen jedinej balíček nvidia-... z repozitáře, tak se to dost pravděpodobně pomlátí a výsledek je ten, že grafika nenaběhne a driver z nvidia.com nejde pořádne odinstalovat. Takže si vyber jednu metodu a hlavně to nemíchej :)

Odinstalace driveru z nvidia.com by měla fungovat když se pustí ten staženej instalátor s parametrem --uninstall. Ale ne vždy to po sobě uklidí všechen svinčík... hlavní soubory by to ale mělo odstranit.

Karaokekok

#19
Počkaj, počíta sa nemíchať aj s nvidia-settings? A s tým xconfig som sa pýtal, len neviem či mi niekto odpovedal, nevedel som proste, veď nejak ten xorg musím nakonfigurovať (ani z voza ani na voz) skúšam už všetko...

Tak som to preinšt. (najprv --uninstall) a nechápem zrazu všetko funguje s defaultným xorg ale predtým to nešlo...všimol som si rozdiel, že NVIDIA-settings sa premiestnili zo Systém do Aplikácie-Systémové nástroje a teraz uvažujem nemôže to byť tým, že prvýkrát som nemal nainšt. nvidia-settings a nainšt. ich až po driveru a tie sa zle zaktualizovali? Teraz to z ničoho nič ide, nechápem temu, rovnaký zázrak ako minule.

jaja

#20
Ahoj měl jsem podobný problém a pomohlo mi
přidat zdroj pro nesvobodný sw:

deb http://ftp.cz.debian.org/debian squeeze main non-free
nainstalovat tyhle balíčky

apt-get install module-assistant nvidia-kernel-source build-essential
tohle nevím co dělá ale přesto jse mto zadal :-P

m-a a-i nvidia-kernel-source
další instalace :-)

apt-get install nvidia-glx
Počítačům nerozumím, jen si s nimi rád hraji. (tedy něco jako s děvčaty)

koljin

Citace od: ExSh00t kdy 06. 11. 2010, 11:47:08
Počkaj, počíta sa nemíchať aj s nvidia-settings? A s tým xconfig som sa pýtal, len neviem či mi niekto odpovedal, nevedel som proste, veď nejak ten xorg musím nakonfigurovať (ani z voza ani na voz) skúšam už všetko...

Pokud instaluješ ovladač z nvidia.com, tak programy nvidia-xconfig a nvidia-settings ti to nainstaluje taky. Když ho instaluješ z repozitáře, maj tyhle dva programy samostatný balíčky. Pravidlo je prostě buď nvidia.com a veškerý balíčky nvidia-* nechat napokoji, a nebo nic z nvidia.com, a instalovat nvidia-glx nebo nvidia-glx-legacy-xxxx (podle karty), nvidia-xconfig, nvidia-settings + vygenerovat xorg.conf.

Pokud ty dva postupy smícháš a nevíš sakra dobře co děláš, tak nejspíš skončíš bez grafiky :)

A pokud ti to vítězoslavně chodí, tak do toho už nešťourej, ať tenhle topic můžem označit jako vyřešenej ;)

Karaokekok

#22
Vieš čo ale tak chcem vedieť, kde je problém...postup od jaja si zapíšem za uši (z balíčkov mám len build-essential - neviem či som ho inšt. po alebo pred, môže hrať kľúčovú úlohu a ten príkaz, tiež som si neni istý či som ho neskúšal ako som hľadal solution celý deň), hej funguje mi to správne, jednoducho čo som spravil: nainšt. len driver z nvidia.com (s tým miechaním balíčkov, chápem, ďakujem), urobil mi aj defaultne xconfig, nainšt. nvidia-settings, písalo to ten error. Potom som sa hral s xorg, skúšal vlastné nastavenia ale nič nepomáhalo, pokračoval som inšt. z repozitáru: nvidia-kernel-common, nvidia-kernel-dkms, nvidia-glx, nvidia-vdpau-driver (potom som dal príkaz nvidia-xconfig), ďalej som sa už ani do Debianu nedostal, hláška no screen found, gdm nenaštartoval...ďalej som vymazal xorg.conf, vymazal driver s parametrom --uninstall, opäť preinšt. nvidia driver a všetko nabehlo. (stala sa podivná vec nvidia-settings sa premiestnilo z Systém->Správa do Aplikácie->Systémové nástroje), presne takto sa mi to podarilo aj vtedy aj s rovnakými príznakmi, keď som vravel, že čistým zázrakom, tiež sa premiestnilo nvidia-settings, rozmýšľam čím to môže byť, predtým to proste nenašlo nejak tú obrazovku alebo čo.

-ešte jedna vec, nainšt. som compiz ale ten som musel pri každom štarte zapínať, je správne ak som do aplikácii po štarte dal compiz --replace príkaz? Všetko teraz beží ako má, som veľmi spokojný : )

koljin

Citace od: ExSh00t kdy 07. 11. 2010, 23:02:46
-ešte jedna vec, nainšt. som compiz ale ten som musel pri každom štarte zapínať, je správne ak som do aplikácii po štarte dal compiz --replace príkaz?

Pokud chceš compiz používat pořád, tak je to ok. Nevim jaká je "správná metoda" pouštění compizu, to nás třeba někdo opraví, ale zdá se mi to ok.

Citace od: ExSh00t kdy 07. 11. 2010, 23:02:46
Vieš čo ale tak chcem vedieť, kde je problém...

Těžko rozhodnout, v čem konkrétně je problém, když u toho nesedim a neviděl sem přesně, co se dělo (i kdyby tak je někdy těžký přijít na to, kde je problém :D). Co si ale myslim, že se stalo: po instalaci driveru z nvidia.com nastal problém s generovánim xorg.conf (možná ho to špatně vygenerovalo, nebo máš neobvyklej setup, nevim...). Instalace balíčků z repozitářů to dodělala, protože přepsala soubory ovladače z nvidia.com nějakejma svejma, ale ne všechny, takže výsledkem byla zhruba půlka z nvidia a půlka z repozitáře, což nemohlo pracovat společně a proto ti ani už X nenaběhly. Uninstall ovladače z nvidia.com asi hlásil taky nějaký chyby, ale odinstaloval nejspíš co moh. Novou instalací oficiálního driveru si zase zpátky přemazal to, co pochází z těch balíčků, do původního stavu :D Takže by to mohlo chodit, ale v systému máš asi pár nvidia-balíčků (nechal si je tam?) který budou hlásit chyby při odinstalaci. Pozor, jejich odinstalací se to ale zase může zmrvit, musel bys pak dát znova --uninstall a instalaci ofic. driveru. Takže možná bude nejlepší nechat to bejt, hlavně když to funguje :)

Karaokekok

Nemám práveže žiadne nvidia balíčky...normálne som ich dal apt-get remove ani nvidia --uninstall mi nerobil problém. Všetko beží super, mimochodom rovnaká chyba sa stala aj keď som inšt. len z repo podľa návodu, tuto na fore. To Noscanout 0 alebo ako to bolo : ), tie nvidia balíčky čo sa mi inštalovali boli iba tie, kt. som vymenoval žiadny driver, nvidia-glx a pod.. iba nvidia-xorg a závislosti. Celkovo ten problém je niekde v xorgu a nepochopiteľným nerozpoznaním grafiky alebo monitora..: ) Skôr to vidím na postup jaja, ten príkaz som totiž už videl kdesi keď som googloval solution a pod. chybu neviem čím som si zaslúžil, mám GeForce 5900 PCX a Acer monitor..videl som, že s tým mali problémy hlavne majitelia 5 rady NVIDIE.

Karaokekok

Tak zasa som si nahodil po dlhšej odmlke Debian Squeeze, nainšt. balíčky presne podľa postupu tu na fore z repozitároch.
A zasa to isté : /. To čo som vtedy spravil čistou náhodou, nefunguje ako obvykle a ja by som už rád pochopil ako toto vyriešiť.
V NVIDIA X Server Settings-X Server Display Configuration píše: Unable to load X Server Display Configuration page: Failed to query NoScanout for screen 0.

glxinfo:
name of display: :0.0
display: :0  screen: 0
direct rendering: Yes
server glx vendor string: NVIDIA Corporation
server glx version string: 1.4
server glx extensions:
    GLX_EXT_visual_info, GLX_EXT_visual_rating, GLX_SGIX_fbconfig,
    GLX_SGIX_pbuffer, GLX_SGI_video_sync, GLX_SGI_swap_control,
    GLX_EXT_texture_from_pixmap, GLX_ARB_multisample, GLX_NV_float_buffer
client glx vendor string: NVIDIA Corporation
client glx version string: 1.4
client glx extensions:
    GLX_ARB_get_proc_address, GLX_ARB_multisample, GLX_EXT_visual_info,
    GLX_EXT_visual_rating, GLX_EXT_import_context, GLX_SGI_video_sync,
    GLX_NV_swap_group, GLX_NV_video_out, GLX_SGIX_fbconfig, GLX_SGIX_pbuffer,
    GLX_SGI_swap_control, GLX_NV_float_buffer, GLX_ARB_fbconfig_float,
    GLX_EXT_fbconfig_packed_float, GLX_EXT_texture_from_pixmap,
    GLX_EXT_framebuffer_sRGB, GLX_NV_present_video
GLX version: 1.3
GLX extensions:
    GLX_EXT_visual_info, GLX_EXT_visual_rating, GLX_SGIX_fbconfig,
    GLX_SGIX_pbuffer, GLX_SGI_video_sync, GLX_SGI_swap_control,
    GLX_EXT_texture_from_pixmap, GLX_ARB_multisample, GLX_NV_float_buffer,
    GLX_ARB_get_proc_address
OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation
OpenGL renderer string: GeForce PCX 5900/PCI/SSE2
OpenGL version string: 2.1.2 NVIDIA 173.14.27
OpenGL shading language version string: 1.20 NVIDIA via Cg compiler
OpenGL extensions:
    GL_ARB_depth_texture, GL_ARB_fragment_program,
    GL_ARB_fragment_program_shadow, GL_ARB_fragment_shader,
    GL_ARB_half_float_pixel, GL_ARB_imaging, GL_ARB_multisample,
    GL_ARB_multitexture, GL_ARB_occlusion_query, GL_ARB_pixel_buffer_object,
    GL_ARB_point_parameters, GL_ARB_point_sprite, GL_ARB_shadow,
    GL_ARB_shader_objects, GL_ARB_shading_language_100,
    GL_ARB_texture_border_clamp, GL_ARB_texture_compression,
    GL_ARB_texture_cube_map, GL_ARB_texture_env_add,
    GL_ARB_texture_env_combine, GL_ARB_texture_env_dot3,
    GL_ARB_texture_mirrored_repeat, GL_ARB_texture_rectangle,
    GL_ARB_transpose_matrix, GL_ARB_vertex_buffer_object,
    GL_ARB_vertex_program, GL_ARB_vertex_shader, GL_ARB_window_pos,
    GL_S3_s3tc, GL_EXT_texture_env_add, GL_EXT_abgr, GL_EXT_bgra,
    GL_EXT_blend_color, GL_EXT_blend_func_separate, GL_EXT_blend_minmax,
    GL_EXT_blend_subtract, GL_EXT_compiled_vertex_array, GL_EXT_Cg_shader,
    GL_EXT_depth_bounds_test, GL_EXT_draw_range_elements, GL_EXT_fog_coord,
    GL_EXT_framebuffer_blit, GL_EXT_framebuffer_multisample,
    GL_EXT_framebuffer_object, GL_EXT_gpu_program_parameters,
    GL_EXT_multi_draw_arrays, GL_EXT_packed_depth_stencil,
    GL_EXT_packed_pixels, GL_EXT_paletted_texture, GL_EXT_pixel_buffer_object,
    GL_EXT_point_parameters, GL_EXT_rescale_normal, GL_EXT_secondary_color,
    GL_EXT_separate_specular_color, GL_EXT_shadow_funcs,
    GL_EXT_shared_texture_palette, GL_EXT_stencil_two_side,
    GL_EXT_stencil_wrap, GL_EXT_texture3D, GL_EXT_texture_compression_s3tc,
    GL_EXT_texture_cube_map, GL_EXT_texture_edge_clamp,
    GL_EXT_texture_env_combine, GL_EXT_texture_env_dot3,
    GL_EXT_texture_filter_anisotropic, GL_EXT_texture_lod,
    GL_EXT_texture_lod_bias, GL_EXT_texture_object, GL_EXT_texture_sRGB,
    GL_EXT_timer_query, GL_EXT_vertex_array, GL_IBM_rasterpos_clip,
    GL_IBM_texture_mirrored_repeat, GL_KTX_buffer_region, GL_NV_blend_square,
    GL_NV_copy_depth_to_color, GL_NV_depth_clamp, GL_NV_fence,
    GL_NV_float_buffer, GL_NV_fog_distance, GL_NV_fragment_program,
    GL_NV_fragment_program_option, GL_NV_framebuffer_multisample_coverage,
    GL_NV_half_float, GL_NV_light_max_exponent, GL_NV_multisample_filter_hint,
    GL_NV_occlusion_query, GL_NV_packed_depth_stencil, GL_NV_pixel_data_range,
    GL_NV_point_sprite, GL_NV_primitive_restart, GL_NV_register_combiners,
    GL_NV_register_combiners2, GL_NV_texgen_reflection,
    GL_NV_texture_compression_vtc, GL_NV_texture_env_combine4,
    GL_NV_texture_expand_normal, GL_NV_texture_rectangle,
    GL_NV_texture_shader, GL_NV_texture_shader2, GL_NV_texture_shader3,
    GL_NV_vertex_array_range, GL_NV_vertex_array_range2, GL_NV_vertex_program,
    GL_NV_vertex_program1_1, GL_NV_vertex_program2,
    GL_NV_vertex_program2_option, GL_SGIS_generate_mipmap,
    GL_SGIS_texture_lod, GL_SGIX_depth_texture, GL_SGIX_shadow,
    GL_SUN_slice_accum

Je to dôležitý bug? Viete niekto, kde je problém? Grafika by podľa mňa mala ísť či sa mám pokúsiť najprv compiz a až potom toto riešiť.

Skúšal so maj manuálne nastaviť monitor v xorg a nič.
Section "Monitor"
    Identifier     "Monitor0"
    ModelName      "AL1751 B"
    VendorName     "Acer"
    HorizSync       30.0 - 80.0
    VertRefresh     55.0 - 75.0
    Modeline "1280x1024@60" 114.98 1280 1312 1744 1776 1024 1045 1055 1076
EndSection

Hobild

Zrovna vcera jsem instaloval jeden system s nvidii.
Osobne preferuju tento postup:
1. textova instalace zakladniho systemu BEZ grafiky
2. nastaveni netu,  zdroju a firewallu
3. doinstalovani vseho potrebneho
Takze v 3. kroku stahuji binarku od vyrobce a instaluju tu.
Ma to tu vyhodu, ze nemusim:
vyhazovat napr. gnome/KDE, pokud chci napr. Xfce, nemusim vyhazovat ovladac nouveau, kdyz chci binarku od vyrobce atd. Nic se mi v systemu nepere a je tam jen to, co je potreba. Pak nemusim resit zadne "zahady".
H.

Karaokekok

No môžem to skusiť : ), ale potrebujem nejaký mini guide how, nainšt. bez GUI a apps môžem aj tuto podľa návoda z forka, potrebujem akurát vedieť, že ako stiahnem cez terminál ovladač od NVDII, poprípade nainšt. linux-headers, make, binutils z repo.

Hobild

Popravde binarky mam zazalohovane na cd uz pred instalaci; pouzivam ty verze, ktere se mi osvedcily, neustaly hon po nejnovejsich verzi me nezajima - pri instalaci tyto nestahuju.
Pokud bych je potreboval ziskat z netu, pak hledam na instalacnim DVD prohlizece links nebo lynx, pokud tam nejsou, mam k dispozici vzdy jiny funkcni stroj nebo notes, pripadne alespon CD/DVD s nejakou live distribuci (puppy linux, small damm linux ap.) pro pripad necekanych komplikaci.
Takze nejspis neni spatny napad mit binarku stazenou predem.
H.