wifi - problem s kartou intel n 2200

Založil blažek, 24. 09. 2012, 11:17:33

Předchozí téma - Další téma

blažek

Zdravím
u mého notebooku (lenovo z580) mám problém s wifi kartou, pomocí příkazu lspci mi to wifi kartu (8086:0890 == Intel Wireless-N 2200) sice najde ale zatím se mi nepodařilo podle žádného návodu uvést wifi do provozu.
Mám squeeze 6.0.5,
Instaloval jsem dle http://wiki.debian.org/WiFi (wireless-tools, wicd, network-tools) a pak podle http://wiki.debian.org/iwlwifi#Squeeze a aj jsem stáhl z http://intellinuxwireless.org/?n=Downloads firmware (iwlwifi-2000-6.ucode) pro n 2200 a nakopíroval do /lib/firmware

v /etc/network/interfaces mám
Citace# This file describes the network interfaces available on your system
# and how to activate them. For more information, see interfaces(5).

# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback

# The primary network interface
#allow-hotplug eth0
#NetworkManager#iface eth0 inet dhcp

# my wifi device
#auto wlan0
#iface wlan0 inet dhcp
#       wireless-essid [ESSID]
#        wireless-mode [MODE]

při iwlist scan mi to ani wlan0 nezobrazí a napíše pouze že eth0 a l0 nepodporují scanování a celkově mě příjde, že to s kartou nijak nekomunikuje....
Už nevím jak dál, nechal jsem na tom skoro celou neděli =D tak prosím o radu =)

Díky moc za každou odpověď, radu =)
Blažek

Ota Trkola

#1
Ahoj, zkoušel jsi instalovat firmware z repozitáře Debianu?

$ sudo aptitude install firmware-iwlwifi

Ale mám pocit, že budeš muset sáhnout po verzi z Backports repozitáře. Pokud by sis nevěděl rady, ozvi se.

EDIT: Ale jak tak koukám, tak to vypadá, že ani verze z Backports pravděpodobně neobsahuje firmware pro tvou kartu, zkus to tedy a pokud ne, pak zbývá už jedině zkusit nainstalovat verzi z testingu (0.36). Nebo, což bych viděl jako nejlepší řešení, přejít na testing kompletně.

blažek

Tak ten firmware-iwlwifi nainstalovanej mám ;) ale fuuurt nic =D asi budu muset přejít na ten testing, akorát sem trošku Debian začatečník takže si bych se chtěl zeptat jak na to? musím přeinstalovat celej systém? nebo to jde nějak jen upgradovat?

Ota Trkola

Jde udělat upgrade systému, ale rozdíl mezi Squeeze a Wheezy je natolik velký (hlavně co se Gnome týká), že doporučuju spíše čistou instalaci.

Roman Horník

#4
zrovna upgrade, nebo spíš aktualizaci Testingu po 13 měsících, jsem dělal včera, byl to Dependency Hell, novou instalaci z netinst a instalaci původního softwaru bych provedl rychleji a bez zbytečnýho nervování.
Takže, jak píše Ota, dej tam čistou instalaci Testingu.
Udělej si zálohu /home, hlavně, pokud ho nemáš na zvláštním oddílu, v případě potřeby i některý konfiguráky z /etc, máš-li je vlastnoručně upravovaný, udělej si seznam názvů ručně instalovaných aplikací, ať je nemusíš hledat, a pak se do toho pusť.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

blažek

jo jo už to tahám, tak díky moc =)) pak dám vědět ;)

blažek

takže nainstaloval jsem wheezy a wifi jede parádně ;) jenže, a což mě možná "sere!" =D mnohem víc, mě začal zamrzat systém.... zcela náhodně, chvíli jede hodinu někdy zas jen 5 minut a vytuhne, po té pomůže jen tvrdý restart... =( takže od problému k problému =D

Ota Trkola

Pošli sem výpis lspci. Co máš za grafické prostředí?

blažek

momentálně jsem zakotvil na xfce4 a asi na něm zůstanu ;) jinak to dělalo i na kde a i na gnome...

jinak ten lspci:

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 3rd Gen Core processor DRAM Controller (rev 09)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200 v2/3rd Gen Core processor PCI Express Root Port (rev 09)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 3rd Gen Core processor Graphics Controller (rev 09)
00:14.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB xHCI Host Controller (rev 04)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #2 (rev 04)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 04)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family PCI Express Root Port 1 (rev c4)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family PCI Express Root Port 2 (rev c4)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family PCI Express Root Port 3 (rev c4)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #1 (rev 04)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation HM76 Express Chipset LPC Controller (rev 04)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 7 Series Chipset Family 6-port SATA Controller [AHCI mode] (rev 04)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family SMBus Controller (rev 04)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GeForce GT 630M (rev a1)
03:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8101E/RTL8102E PCI Express Fast Ethernet controller (rev 05)
04:00.0 Network controller: Intel Corporation Centrino Wireless-N 2200 (rev c4)

Ota Trkola

Kterou grafickou kartu používáš?

blažek

já si nejsem zcela jist, mám to na notebooku, a právěže tu jsou 2, nějaká od intelu a pak nvidia 630M jakože je mi to docela jedno kterou použiju, hry na linuxech stejně hrát neplánuju, a když jsem zkoušel nainstalovat nvidia drivery tak sem s tím měl akorát problémy... =D ve widlích se přepínají v závislosti na aplikaci ale na debianu to imho nepůjde... =( každopádně rozumnější by bylo použí ten intel, protože to bere míň baterie... ;)

Ota Trkola

Přesně tak, Intel bude pro tebe lepší. Každopádně bych problém se zasekáváním systému viděl právě v těch dvou grafických kartách. Zatím jsem to neřešil, ale myslím, že jde zakázat nvidia v biosu, koukni tam a kdyžtak jí zakaž

blažek

Omlouvám se že odpovídám tak pozdě, ale ani zakázání karty nepomohlo, prakticky hned ten boot jak sem to zakázal tak se to seklo.. zkusil sem nainstalovat http://bumblebee-project.org/ ale pořád to samé.... teď mě ale napadlo projít /var/log jestli tam nebude nějaký záznam...

Ota Trkola

A našel jsi tam něco v tom logu?

blažek

Strašně moc souborů =D ale v žádným nic co by mě asi pomohlo, ale je pravda že sem je asi všechny úplně neprošel... teda spíš sem nevím co by kde mohlo být... =/