Vypadol zvuku

Založil Erich Stark, 11. 02. 2009, 18:31:44

Předchozí téma - Další téma

Erich Stark

Zdravim..stalo sa vam uz niekedy ze vam z nicoho nic vypadne zvuk? Musim jedine restartnut notebok aby to zas nahodilo
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Boogey

Co si predstavit pod "z niceho nic" a co pod "vypadne"? Nejde v Gnome, nejde u filmu, nejde u her nebo nejde nikde? A z niceho nic? Poslouchas film a najednou ticho nebo jak? Co pouzivas za drivery? Vlastni nebo z kernelu? Co na to v dobu vypadku zvuku rika nejaky log? Napriklad dmesg?

Mne se vcera stalo, ze mi nesly zvuky na NTB v KDE. Tim myslim zvuky minimalizace, maximalizace, vytvoreni okna atd. Po restartu to bylo uz v poradku. Z niceho nic si ale nemyslim, ze by to bylo, dost jsem si s NTB v te dobe hral, takze to mohla byt moje chyba.
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

klusik

připojuji se k předchozímu příspěvku od Boogeyho, akorát mám zkušenost, že se mi to občas taky stalo. Na přítelkyně ntbk, ale hlavně u Etch. Musela občas (pokaždé?) dát alsaconf a znova nakonfigurovat zvuk, nechtělo si to pamatovat. Ani alsa reload nezabralo ;) ;) Ale v Lennym už je to OK.

Jak se to projevuje u tebe? ;) Ahoj.

R.
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

Petr Slunský

taky by mě zajímalo, jak to Erich myslí.... :)

každopádně "restart", který se tady začíná aplikovat poměrně často, je nezbytný pouze pro nabootování nového kernelu, jinak není nutný...

např restart zvukového serveru používám nejčastěji sudo invoke-rc.d alsa-utils restart, podobně se dá restartovat každá služba, daemon, nebo server v případě, že vypadne.

restart celého systému je "windowsoidní" řešení
Debian

Erich Stark

No ten vypadok zvuku sa mi stal uz viac krat a spravy sa to z nicoho nic..vypadol zvuku je u vsetkych aplikacii a aj v systeme..

Chcel by som podotknut ze ziadne drivre na zvuk som neinstaloval..ale zvuk po nainstalovani systemu mi sam nejde :-D treba upravit:

/etc/modprobe.d/alsa-base a pridat na koniec:

options snd-hda-intel model=3stack-dig enable_msi=1 single_cmd=1 

tam kde som toho vystudoval mal notebok hp pavilion dv7-1150ej a ja mam hp pavilion dv7-1040ec a slo mi to :) mozno bude chyba aj tu niekde nie?
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."