Jak zapsat do systému že se velikost disku změnila?

Založil adam1999, 09. 12. 2015, 20:27:42

Předchozí téma - Další téma

adam1999

Dobrý den,
Na serveru mám nainstalovaný operační systém debian, koupil jsem si nový disk takže jsem operační systém zálohoval pomocí programu clonezilla do serveru dal nový disk a na něj tu zálohu zase obnovil vše v pořádku funguje akorát když si vypíšu velikost disku tak mi to ukazuje stále původní velikost a tím pádem nefunguje ani qouta.
Máte s tímto někdo skušenosti? Jak zapsat do systému že se velikost disku změnila?
Děkuji.

Yontalcar

Pravděpodobně proto, že tabulka oddílů a velikost souborových systémů zůstala beze změny (netuším, co umí clonezilla – nepoužívám).
Pokud máte na serveru grafické prostředí, použijte GParted, pokud ne, budete si muset vystačit s parted a resize2fs(pokud tam je ext[2-4])
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

čepi

Jak psal Yontalcar vyse, velikost partition zustala stejna s jakou byl image clonezillou vytvoren.
Pokud je to nesifrovana non-raid partition (oddil ktery chces zvetsit) tak lze jednoduse zvetsit i z liveCD Gpartedu.
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG