2. sraz členů našeho fóra, uživatelů Debianu i jiných linuxových dister

Založil Ota Trkola, 14. 04. 2014, 19:25:08

Předchozí téma - Další téma

Kdo se zúčastní srazu, který se bude konat 30.5. - 1.6. v kempu U letadla v Seči?

 Určitě přijedu
3 (33.3%)
Nejspíš přijedu
3 (33.3%)
Zatím nevím
1 (11.1%)
Nejspíš nepřijedu
1 (11.1%)
Nemůžu přijet
1 (11.1%)

Celkem hlasů: 9

Ota Trkola

Ve dnech 30.5. - 1.6. 2014 se bude konat druhý sraz členů tohoto fóra, uživatelů linuxové distribuce Debian, stejně tak i ostatních linuxových distribucí. Zkrátka všech příznivců linuxových operačních systémů.

Sraz se bude konat v kempu U letadla v obci Seč, okres Chrudim.

Celá akce se bude soustředit ve zmíněném kempu, kde je možné si zajistit ubytování za snížené ceny oproti letní sezoně. V případě přízně počasí se budou konat kratší výšlapy do okolí. V podvečerních, večerních a nočních hodinách je možnost diskuse o nesmrtelnosti chrousta v některé z přilehlých hospůdek.

Předpokládaný program srazu je přiložen.

Poslední sraz se konal před 2 lety a i přes nízkou účast se velmi povedl, takže neváhejte.. ;)

Pokud někdo víte, že pojedete, nebo o tom uvažujete, určitě se ozvěte. Potřebujeme znát přibližný počet účastníků kvůli organizaci.

Petr Krčmář

Já tam samozřejmě budu, Oskar přislíbil taky účast. Jestli to bude aspoň z poloviny taková sranda, jako posledně, tak to bude bezva. Tentokrát se bez obav ubytujeme přímo v kempu.

Antonín Mička


Ravensun

Asi se notebooky tahat sebou nebudou "a zkoušení livecd nového debianu", když je to v kempu, že?

Petr Krčmář

Právě naopak. Minule nám tam Ota demonstroval Gnome Shell a v tomhle kempu je i Wi-Fi. Takže směle do toho a Debian s sebou.

Ota Trkola

Přesně tak, notesy sebou! Večer se bude sedět v restauračce, tak ať máme nad čím debatovat.

Petra Dvořáková

Musím se podívat jak se do Seče dostanu jestli vlakem,autobusem. Pokud nebudu vypadat nevhodně se svými dovednostmi  ;D :-\
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Mé trápení nese jméno Bipolární Afektivní Porucha, Hraniční Porucha Osobnosti, Posttraumatická stresová porucha.

Ota Trkola

Myslím, že spojení je solidní. Každopádně v pátek odpoledne nabízím po dohodě možnost vyzvednutí na autobusové zastávce a dovoz do kempu. Budu tam autem, takže v tom problém nevidím. Co se dovedností týká, tak ty vůbec neřeš, právě naopak se tam sejdeme, abychom se něco přiučili od ostatních.

Roman Horník

Jasně, hodíme si mozky do cloudu, ať jsme alespoň na ten víkend jako Borgové :D
Autobusový spojení je tak nějak dobrý, vlak sem nejezdí, protože by se sem nevyškrábal, nejblíž jezdí do Třemošnic (9km), odkud je ovšem blbý autobusový spojení- většinou se v půlce přestupuje. Nicméně z vlaku na bus se dá naskočit i v Heřmanově Městci (15km), Chrudimi (20km) a třeba v Pardubicích (30km), odkud je spojení lepší.

Taky se přikutálím se svou popelnicí. Jo a nevím jak Ota, ale pokud se dostane někdo lokotkou do Třemošnic (od Seče 10km; blíž vlak nejezdí, sem se nevyškrábe), může zjistit, že autobusový spojení je k pláči. Jede to jen párkrát denně, většinou se v půlce přestupuje. To ale nevadí, pokud tam někdo přece jen zabloudí, můžu se pro něj za dvacku na osobu otočit- bus stojí 16kč a když jede přímo, tak mu to trvá 20 minut na náměstí.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Brano Dohoda

#9
Nemôžem prísť, nepustia jak financie tak ani čas, aj keby som mal jedno nemám druhe a keby som mal to druhe nemám to prvé, pohreb oca ma vyžmýkal :-\ Ale budúci rok by som už zašiel aj ja konečne pokecať a niečomu sa priučiť možno, ale hlavne sa zabaviť s ľuďmi rovnakej krvnej skupiny :)

Samozrejme chcem foto s popiskami a všetko čo k tomu patri (výzvedná služba je stále aktívna) hehe, všetko dokumentovať, fotiť a potom hlásiť sem na fóre...
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Ota Trkola

Braňo škoda, ale důvody chápu. Doufám, že to příští rok vyjde... ;)

Roman Horník

To je mi líto, Braňo, upřímnou soustrast. Doufám ale, že příští rok tady budeš jak na koni, prostě nesmíš chybět.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Do prvního příspěvku jsem vložil předpokládaný program srazu. Není to nic striktního, jen hrubý draft pro představu, co tam míníme po celý víkend provádět. Vše samozřejmě záleží na několika faktorech a to účasti, domluvě a v neposlední řadě i počasí.

Těšíme se na vás za každého počasí.

vxmery

Ahoj Debianisti,
verím, že to bude skvelá akcia, žiaľ pre mňa trocha od ruky  :(
Mám prvé krôčky za sebou, Debian 7.5 ako LiveUSB. Podpora môjho Xubu v lete končí a Debian je jeden z kandidátov na trvalejší vzťah, len neviem, či sa mi podarí naučiť jazyk Vášho kmeňa  8)
zatiaľ mi ide iba sudo poweroff    ;)
Xubuntu 13.10, Debian 7.5 LiveUSB, PackardBell Easy Note

Roman Horník

To je ovšem velká škoda, teleport živý hmoty na pár stovek kilometrů ještě nikdo nevymyslel? Že by se to mohlo vyzkoušet, že jo? :D
Nenapadlo nějakýho Slováka alespoň zorganizovat paralelní sraz na Slovensku, když si většina nemůže dovolit jet až sem?
Každopádně věřím, že právě Debian bude tou správnou volbou. Debian je jako kvalitní čistý víno ze slunných strání. Když se pajcne vodou, směsí vín ze zemí a mimo země ES, jablečnou šťávou, cukrem, kyselinou citrónovou, hromadou konzervantů a barviv, avšak se vybaví líbivou etiketou a ještě líbivější cenou, vznikne to, co Ti právě dosluhuje.

P. S.: Lepší je použít sudo halt. Funguje to stejně, avšak příkaz je kratší, tedy klávesnici se bude líbit víc.
Jináč- ještě 4 dny a můžem to rozjet. Věřím, že vás přijede dost, protože kdo nepřijede, jeho smůla. Totiž tady náš Ota si dal tu práci s utopencema prvotřídní kvality. To jistě potvrděj všichni, co na srazu byli minule. Teď jich bude víc a podle slov našeho šéfutopencáře budou opět nejvyšší skvostnosti, možná lepší jak minule, ačkoliv měl jsem sto chutí jednoho zavřít do skleničky a poslat do Sèvresu ve Francii, do Bureau international des poids et mesure, aby jej zařadili mezi etalony a vytvořili novou SI jednotku 1 utopenec, kde etalon bude mít hodnotu 1.0000000, zbytek bude mít hodnotu nižší. Takže kdo doposud váhal, věřím, že teď má jasno.
Jináč beru gril (s roštem), takže si s sebou vemte něco na něj, koupím když tak nějakou hořčici, jako gurmán preferuju tu z Pardubic, která má podle mně perfektní chuť.

Podle ČHMÚ budou teploty relativně k tomuhle ročnímu období průměrný, srážky průměrný až mírně nadprůměrný.
V pátek bude polojasno až oblačno, na některejch místech přeháňky. Noční teploty budou kolem 5-7°C,  denní až 18°C. Ze severu bude fučet mírnej větřík od 2 do 6m/s.
V sobotu bude taky polojasno až oblačno, i přeháňky můžou bejt, navíc se očekávaj i bouřky, ale zas jen někde. Noční teploty stejný, denní budou o stupínek vyšší. Foukat na nás bude zase mírně, ovšem ze západu až jihozápadu.
V neděli bude teplejc i v noci, to bude až 11°C, ve dne pak až dvaadvacetdva Celsiusů. Bouřky taky jen ojediněle, to spíš na západě, takže uprostřed Čechistánu nic takovýho hrozit nebude.

Ale jak znám ČHMÚ, hlavně předpověď srážek bejvá dost pesimistická, možná nepadne ani kapka, každopádně pro sichr přece jen s nějakou kapkou počítejte, ať se nám nenastydnete, že jó. Zejtra odpoledne se můžete podívat, co nám vypočítal ALADIN.

Slunce v duši.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz