Nabídka

Zobrazit příspěvky

Zde lze prohlédnout všech příspěvky uživatele. Jsou zde vidět pouze příspěvky z oblastí, do kterých máte přístup.

Nabídka Zobrazit příspěvky

Příspěvky - majsterkoo

#1
Ahoj,

mám problém s Mikrotikem. Potřeboval bych se dostat do jeho administrace, nejlépe přes mactelnet. Mám tu i wine a winbox, jenže tam to taky nejde. PC o mikrotiku ví (i ve winboxu se ukáže), ale pokus o připojení se nepodaří.
majsterkoo@Acer-5739G:~$ mndp
Searching for MikroTik routers... Abort with CTRL+C.
0:c:42:7:ef:72    MikroTik (MikroTik 5.16 RB433AH) up 0 days 0 hours
^C
majsterkoo@Acer-5739G:~$ mactelnet 0:c:42:7:ef:72
Login: admin
Password:
Connecting to 0:c:42:7:ef:72...Connection failed.


Winbox hlásí: Could not connect to macadress (port 20561) - timed out!

Nevíte někdo, jak se k mikrotiku připojit? Primárně bych se na něj chtěl dostat přes mactelnet (u nakonfigurovaného mikrotiku přes ssh). Děkuji všem za jakékoliv rady, tipy a pokusy :-)
#2
Bez Skype se obejdu, asi o něm ani uvažovat nebudu. Jinak používat aplikace z repozitáře - čili 64bit. Kvůli jedné aplikaci, Wine, 32 bit systém je snad zbytečný... Krom toho na Wine potřebuji pouštět pouze Winbox (pro konfiguraci Mikrotiku), čili nějaké další knihovny pro potřeby různých her taky neřeším....
#3
Ano, o tom --add-architecture jsem psal. Mě jde hlavně o to, jestli když povolím tuto architekturu, tak bude sloužit jen pro doplnění závislostí. V žádném případě nechci, aby se mi začali přednostně instalovat aplikace pro i386 platformu... Popř. pokud se nepletu, tak bude primární AMD64, ale půjdou instalovat i i386 balíčky, například apt-get install balicek:i386?  ::)
#4
Pokud si stáhnu Skype multiarch, tak to píše, že architektura i386 není podporována. Wine v repozitářích taky není kompletní a na webu jsem 64bit verzi nenašel  ???
#5
Nazdar,

mám AMD64 a chtěl bych instalovat i aplikace, které pro x64 nejsou. Je to například Wine, Skype, ... Řešením je přidání i386 architektury příkazem dpkg --add-architecture i386. Zajímá mě ale, zda tímto způsobem budou přednostně instalovány x64 knihovny, aplikace atd... a i386 bude sloužit pouze pro vyplnění závislostí, popř. z něj budou tahány aplikace, které pro x64 nejsou. Popřípadně, jak to funguje?

Děkuji za odpovědi :-)
#6
Nazdar hoši,

již nějakou dobu používám Debian testing na svém osobním PC a zajímalo by mě, jak se vlastně řeší chyby v testing větvi. Je mi jasný, že dost bugů, co jsou v programech se opraví přidáním onoho programu do repozitářů v novější verzi (např. 4.5.1 > 4.5.2, ...). A co bugy ostatní bugy? Jak k těmto chybám přistupuje komunita Debianu? Dokázal by tady někdo rozvinout tuto problematiku na více, než 1 řádek?  :)

Děkuji všem za reakce  ::)
#7
Ha, prošel jsem všemožné konfigurační soubory, ale konfigurák u NetworkManageru mě vůbec nenapadl  ;D. ps. stačilo pouze restartovat službu network-manager  ;)

Díky za radu  8) Už to funguje!
#8
Zdravím všechny,

mám problém s Network managerem. Včera jsem dělal čistou instalaci Debian testing, při níž jsem odsouhlasil automatické připojování k bezdrátové síti. Tato konfigurace se uložila do /etc/network/interfaces a při každým spuštění OS se na definovanou síť Wifi připojí. Jenže Network manager píše, že Bezdrátová síť není spravována a jedinou možnost, kterou mi nabízí je zapnutí a vypnutí Wifi karty. Automatické připojení jsem zrušil smazáním údajů k připojení z interfaces, ale rád bych nyní předal řízení Network manageru. Nějaký nápad? :-)

Přikládám obrázek pro představu... http://goo.gl/qMsVJ

Děkuji všem, kteří se podílí na vyřešení problému.


Přeji krásný nový rok  ;)
#9
Já o gnome3 nestojím, aplikace si instaluji z terminálu, správce softwaru nepotřebuji, mluvil jsem o ovládacím centru...

Každopádně si myslím, že se toto téma může již uzavřít, nainstaluji holý debian a ten si obalím sám ...  :)
#10
Tak samotná instalace Debianu mi problém nedělá (jen nejsem zvyklý instalovat desktop verzi - ty jména balíčků..), ale to berme za vyřešené...

Myslím, že ty repozitáře linuxmintu jsou lepší, obsahují i ovládací centrum (něco jako je yast) a jiný užitečný software, který se často používá, ale debian repozitáře ho nemají ... a ke všemu jsou to repozitáře přímo pro debian testing, tak proč toho nevyužít  :)
#11
Asi máte pravdu. Nainstaluji čistýho wheezyho, přidám repozitář od linuxmintu (je v něm MATE a jiné aplikace, které debian repozitáře neobsahují) a nainstaluji si jen to, co potřebuji... Jen bych se rád zeptal, jestli je vhodné instalovat i nějaké knihovny nebo něco podobného pro zlepšení spotřeby, svižnosti systému atd...?
#12
LinuxMintová varianta mi nabízí již kompletní systém, včetně všemožných firmwarů atd... Tak bych to musel instalovat manuálně (né že by mi to dělalo problém, ale neznám všechny názvy různých progamů a knihoven, které se hodí...)
#13
A neexistuje nějaký config, kde přídělíme určitým aplikacím přístup uživatelům, které potřebují root heslo bez onoho hesla? Myslím, že jsem někdy dávno něco takového četl, jen nevím kde...  ::)
#14
Zdar,

řeším menší drobnost. Nainstaloval jsem si LinuxMint LMDE (debianí edice), abych měl debianí instalaci kompletní včetně různého software... Jenže jejich instalace obsahuje v source.list jejich vlastní zdroje, myslím, že to budou nějaké zmražené repozitáře testing verze (aktuální z dne, kdy začali onu verzi dělat), ona ta verze má místo rolling update v popisu semi update... Tak jsem si jednoduše ty jejich repozitáře přepsal na debianí
a aktualizoval jsem software (a že ho bylo  :D).
Nyní Vás prosím o pomoc s nastavením apt preferences tak, aby debianí zdroje měli přednost před zdrojem, který mám od linuxmintu - jeden od nich jsem si tam nechal (ten obsahuje aplikace, které debianí zdroje nemají, ale možná tam budou i ty, co jsou v debianích zdrojích, takže bych tomu repozitáři dal raději menší prioritu). Níže posílám výpis source.list a předem děkuji všem, kteří mi s tím pomůžou, nic na tom nebude, ale chci si být jistý, že to nemám špatně a bude mi to fungovat jak má  ;D


#Zdroje linuxmint
deb http://ftp.sh.cvut.cz/MIRRORS/linuxmint-packages/ debian main upstream import
#Zdroje debian
deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ testing main contrib non-free
deb http://security.debian.org/ testing/updates main contrib non-free
deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ testing main non-free


Pokud by byl někdo zvědavý, tak zde se píše o LinuxMint LMDE http://blog.linuxmint.com/?p=1979 a zde je výpis softwaru, který obsahují ty linuxmintové zdroje, které mám v sources.list http://packages.linuxmint.com/list.php?release=Debian

//EDIT
Ještě jsem se chtěl zeptat, zda někdo neví, jak odstranit tuto chybu, která se objeví po apt-get update
W: Duplicate sources.list entry http://ftp.cz.debian.org/debian/ testing/main amd64 Packages (/var/lib/apt/lists/ftp.cz.debian.org_debian_dists_testing_main_binary-amd64_Packages)
W: Duplicate sources.list entry http://ftp.cz.debian.org/debian/ testing/non-free amd64 Packages (/var/lib/apt/lists/ftp.cz.debian.org_debian_dists_testing_non-free_binary-amd64_Packages)
W: Pro nápravu těchto problémů můžete zkusit spustit apt-get update
#15
Server / automatický "reload" Apache2
10. 03. 2012, 00:23:03
Zdravím všechny debiaňáky  ;D . Mám menší problém s provozováním webů na mém stroji. Kdykoliv udělám nějakou změnu například v .htaccess, vždy musím restartovat celý apache2, což má za následek mžikový výpadek všech webů..., neexistuje nějaká věcička, která není složitá na nastavení a umí rozeznat změny a provést změny i bez restartu apache?

Díky všem za rady  ::)