Poslední příspěvky

#11
Všeobecná podpora / Re:Upozornění na stav baterie
Naposledy přispěl: radek_dr - 29. 04. 2023, 10:20:22
Prosím, neví někdo co s tím? Vrátil jsem to do původního stavu, ale stále problém přetrvává, teď zrovna jsem měl přes SSH připojený server, kde jsem dělal nějaké úpravy a i když jsem po zobrazení zobrazení "Kritický stav baterie" během 3 sec zapnul adapér do zásuvky, stejně se NB vypnul.... >:( 
#12
Volná diskuze / Hľadám pomocníka - zaplatím.
Naposledy přispěl: koperator - 19. 04. 2023, 16:43:41
Dobrý deň.
Potrebujem doinštalovať a dokonfigurovať nainštalovaný DEBIAN 10.0 na notebooku FUJITSU E751.
Nie som ho schopný nakonfigurovať a doinštalovať bez cudzej pomoci.
Je to pre mňa veľmi zložité a časovo náročné.
Potreboval by som to aj s podrobným návodom,krok po kroku ako pre začiatočníka, ako sa to robí.
Nevim nainštalovať bez CD ani NET-TOOLS. Neviem ako mu povedať aby si to zobral z HDD alebo internetu.
Mám na notebooku 3Gmodem. Pod Windows to ide a rád by som to aj pod Linuxom.

Nájde sa tu niekto? Zaplatím.
Predpokladám, že na diaľku.

Ďakujem.
#13
Správa a instalace softwaru / Instalace balíčku bez použití ...
Naposledy přispěl: koperator - 19. 04. 2023, 15:01:56
Ahoj.
Ako napísať príkaz na inštaláciu balíčka NET-TOOLS bez nutnosti použitia CD?
Viem to CD skopírovať na HDD.
Prípadne ako by to vyzeralo aby si ten balíček vedel stiahnuť z internetu.

Ďakujem.
#14
Hardware / GRAFIKA PRE DEBIAN
Naposledy přispěl: www.biblik.sk - 19. 04. 2023, 13:45:40
AHoJte, riešili sme občasné mrznutie (Radeon R7 265 - open drivers) Kôli tomu sa vyskúšal preflashovať BIOS, potom sa dal ten pôvodný naspäť (zdá sa, že odvtedy začalo pri bootovaní písať "RESTRICT PERFORMANCE LEVELS BEFORE SWITCH FAILED" (spamäti cit. hláška)
Existuje nejaká no-head-ache grafika s open drivermi pre Debian?
Požiadavky: lacné zobrazovadlo pre 4k monitor
Ďakujem.
P.S: mrznutie systému o minimálne 90% úplne minimalizovalo ako sa zdá zvýšenie voltáže RAM (pridanie k overclocku ešte 0,09GHz, násl. zvýšenie frekv. FSB aj frekv. RAM, je možné, že ram bola aj na pôvodných frekv. podvoltovaná)
#15
Získání a instalace Debianu / Debian12 - grub
Naposledy přispěl: radek_dr - 12. 04. 2023, 08:04:18
Cvičně jsem nainstaloval Debian 12 RC-1. Instalace proběhla v pořádku, systém je svižný i na slabším železe, zatím jsem nenalezl problém. Ale...
Mám v NB dva disky, originál na desce a přidaný větší, na kterém mám pracovní OS. Původní disk používám jako testovací v multibootu. Tady ovšem byl ten problém - grub odmítal přidat do multibootu původní OS (Debian 11).
Po delším pátrání, kdy grub tvrdil, že žádný jiný OS neexistuje jsem našel příčinu: v novém grubu je v configu nová položka, kterou jsem před tím nikde nenašel, takže pokud se do podobné situace dostanete, náprava je jednoduchá: v /etc/default/grub odkomentovat položku:
#GRUB_DISABLE_OS_PROBER=false
pak klasicky update-grub a po restartu jsou v menu všechny dostupné OS.
Třeba to někomu pomůže.
#16
Všeobecná podpora / Upozornění na stav baterie
Naposledy přispěl: radek_dr - 11. 03. 2023, 16:03:04
Zdravím
Na NB Acer Swift 1 - Debian 11, Cinnamon 4.8.6, jádro 5.10.0-21-amd64 - se mi v oznamovací oblasti zobrazí varování "Kriticky nízký stav baterie 1%" a než si donesu nabíječku, NB se natvrdo vypne. Pomocí dconf-editor jsem změnil parametry na upozornění 15%, vypnutí 10% baterie. Výsledkem je, že se nezobrazí nic a mezi 10 a 15% se NB bez varování vypne. Jde někde nastavit, aby se upozornění zobrazilo při nastavené hodnotě a ZǓSTALO zobrazené? Protože stačí chvilka nepozornosti, upozornění zmizí a rozdělaná práce je pryč...
#17
Správa a instalace softwaru / Re:Conky
Naposledy přispěl: JoHo - 01. 03. 2023, 15:20:40
Na základě níže uvedených údajů jsem dále pátral na googlu a našel jsem, že
CitaceConky 1.11.6 změnil svůj konfigurační formát
a v tomto článku také návod, jak postupovat:
Citacehttps://puna-upf-edu.translate.goog/add-0?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc

Věřím, že někomu tento článek pomůže, protože bez zde uvedeného návodu nelze užívat conky. Tímto také pokládám otázku za vyřešenou.
#18
Správa a instalace softwaru / Re:Conky
Naposledy přispěl: JoHo - 28. 02. 2023, 20:58:18
Na googlu jsem našel:
CitaceConky od určité verze (10?) vyžaduje jinou syntaxi conky souboru (lua).
Přepsat to do lua souboru není nic těžkého. Zkrátka tam máš chybu v syntaxi
"Přepsat do lua souboru není nic těžkého" ale pro neznalého programování asi ano. Může někdo poradit?
#19
Správa a instalace softwaru / Re:Conky
Naposledy přispěl: JoHo - 27. 02. 2023, 10:51:35

Nyní mně po úpravě .conkyrc  podle
Citacehttps://www.youtube.com/watch?v=huc5PHOET9I
vyjede:

josef@debian:~$ conky
conky: Syntax error (/home/josef/.conkyrc:1: syntax error near 'top_middle') while reading config file.
conky: Assuming it's in old syntax and attempting conversion.
conky: [string "..."]:159: attempt to call a nil value (global 'loadstring')
josef@debian:~$
#20
Správa a instalace softwaru / Conky
Naposledy přispěl: JoHo - 26. 02. 2023, 21:39:20
Mám nainstalovalé conky-all 1.11.6-2. Když ho spustím, vyjede mně základní conky, které je v /etc/conky/conky.conf. Když vytvořím složku .conkyrc a do ní překopíruju výše uvedenou složku, conky se nespustí. Totéř když změním konfiguraci .conkyrc např na
Citacehttps://github.com/Lend27/linuxstuff/..
nebo jakoukoli jinou, conky se nespustí. Postupoval jsem podle
Citacehttps://www.youtube.com/watch?v=huc5PHOET9I
. Zkoušel jsem i conky 1.11.6-2.
    Podle tohoto postupu jsem postupoval před určitým časem a vše bez problému šlo. Prosím, kde by mohla být chyba? Děkuji za odpověď.