Broadcom wifi BCM4313 na 32bit Sidovi [vyřešeno]

Založil Ota Trkola, 11. 04. 2012, 18:27:17

Předchozí téma - Další téma

Ota Trkola

Zdar, řeším dost závažný problém na mém notebooku Lenovo B560. Tím problémem je nedostupnost ovladače na 32bit architekturu pro wifi Broadcom Corporation BCM4313. Do teď jsem na něm používal 32bit Debian Sid, kde jsem používal ovladač kompilovaný z balíčku broadcom-sta-source, ten ale bohužel už delší dobu pro 32bit není dostupný, v repu je jen pro 64bit. Nyní jsem z důvodu překopání disku byl nucen přeinstalovat systém, takže jsem logicky musel sáhnout po 64bit verzi systému. Mám s ním ale velké problémy, ať už kvůli velké spotřebě paměti, tak hlavně z důvodu nedostupnosti aplikací které potřebuji. Jako hlavní příklad uvedu DraftSight, který existuje jen pro 32bit.

Plán je tedy jasný - urychleně se vrátit na 32bit. Ale zůstává problém s Broadcom wifi. Existuje tedy způsob, jak tuto wifi kartu zprovoznit na 32bit architektuře?

Ota Trkola

Takže jsem to vyřešil tak, že jsem po reinstalu na 32bit použil firmware z balíku firmware-brcm80211, jen stále nefunguje kontrolka wifi.

Jinak 64bit mě hodně zklamal, o 50% větší spotřeba RAM, sekání systému, neexistující některé aplikace. Již nikdy víc.